Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.02.14
972 8 Печатать

Долги предприятий-банкротов покроет государство

   Розроблений Міністерством соціальної політики України механізм гарантування виплат зарплати працівникам підприємств буде законодавчо затверджений одночасно із механізмом недопущення фіктивного банкрутства. Таким чином, посилиться соціальний захист працівників підприємств, на яких не виплачуються зарплати через визнання їх банкрутом.
   
   Як повідомила заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова, законопроект про компенсацію боргів із заробітної плати працівникам підприємств-банкрутів буде прийнятий тільки разом з механізмом недопущення фіктивного банкрутства. Розроблений законопроект дозволяє компенсувати заборгованість із заробітної плати працівникам підприємств-банкрутів і посилює соціальний захист громадян. «Прийматися це рішення буде тільки разом з новим механізмом недопущення фіктивного банкрутства, щоб виключити будь-які махінації. Для цього проводяться додаткові консультації з Міністерством юстиції, щоб передбачити всі можливі нюанси з приводу банкрутства», — сказала вона.
   
   Експерти зазначають, що актуальність цього питання не можна недооцінювати — тільки в середині минулого року в Україні було зареєстровано 8811 підприємств, що знаходяться в процедурі банкрутства. Менше 500 з цих підприємств перебувають у державній або частково у державній власності (до 25% пакету акцій). Решта є підприємствами приватного сектору економіки.
   
   Законопроект щодо фінансової компенсації працівникам підприємств-банкрутів є результатом роботи над одним із ключових завдань соціального блоку Уряду — погашення заборгованості із заробітної плати. У 2013 році борг скоротився майже на 10% — до 808,1 млн. грн. Як зазначає Лідія Дроздова, на економічно активних підприємствах питання невиплати зарплати вирішується швидко завдяки діям Державної інспекції України з питань праці, але складність відновлення виплат на підприємствах-банкрутах може зберігатися тривалий час.
   
   Фахівці Міністерства соціальної політики працюють на перспективу, закладаючи основи для подальших змін у сфері зайнятості, соціальної захищеності населення. Внесені зміни, зокрема законопроект про запровадження механізму гарантування виплат працівникам підприємств-банкрутів, відповідають передовим європейським практикам. Створення гарантійного механізму зблизить українські стандарти соціального забезпечення з європейськими, а також буде відповіддю на вимоги Конвенції Міжнародної організації праці про захист вимог працівників у разі неплатоспроможності підприємця відповідно до міжнародного досвіду.
   
   «Працівники підприємств-банкрутів виявляються заручниками ситуації і не мають можливості отримати зароблену заробітну плату. Гарантійний механізм дозволить їм компенсувати такі втрати, а отже, буде посилено соціальний захист усіх працівників, які можуть опинитися в подібній ситуації», — пояснила Лідія Дроздова.
   
   Таким чином, впроваджується нова модель роботи в соціальній сфері — діяти на випередження, про яку раніше заявляла в. о. Міністра соціальної політики України Наталія Королевська.
По материалам Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • lucet
16.02.14 15:58

Это что планируется еще один налог содрать? Может нужно ответственность за банкротство усилить ? А то все прдприятия банкроты , доведены искуственно до бнкротства , и все притворяются - ничего невидим неслышим незнаем . И почему другие должны это финансировать? Пусть директор предприятия несет персональную ответственность и этот гарантийный фонд и не понадобится !

Ответить
  • lucet
16.02.14 16:02

И еще почему эти люди ходят на работу ? Если им зарплату не платят? На что надеются? Или у них хобби такое ходить на работу?

Ответить
  • кофе
17.02.14 07:33

ПОТОМУ ЧТО УЧРЕДИТЕЛИ ДЕПУТАТЫ ИМ НУЖНО НАС ИМЕТЬ ВОТ И ИМЕЮТ ЗАКОНЫ ОНИ ДВИГАЮТ ПОД СЕБЯ

Ответить
  • ariy
17.02.14 09:08

А еще потому, что надеются получить заработанное. А если не ходить - то в 90% можно сразу забыть об заработанном. Кто может найти другую работу - не ходит.

Ответить
  • 111
17.02.14 09:56

еще один закончик... отмывки денег чинушами... вот наш ЕС.

Ответить
  • ****
17.02.14 10:36

Еще одна кормушка.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям