Отключить рекламу

Подпишитесь!


19.02.14
3324 38 Печатать

Разведенная мама имеет право на повышенную налоговую социальную льготу

   Податкова соціальна пільга (ПСП) дає можливість платнику податку зменшити оподаткування загального місячного доходу, отриманого у вигляді заробітної плати від одного роботодавця.
   
   Податковим кодексом України встановлено, що платник податку, який вважається одинокою матір’ю (батьком), має право на ПСП у розмірі, що дорівнює 150% суми пільги (у 2014 р. – 913,50 грн.) у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.
   
   При цьому граничний розмір заробітної плати, яка дає право на отримання ПСП, визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому пп.16.4.1 п.169.4 ст.164 Податкового кодексу (у 2014 р. – 1710 грн.), та відповідної кількості дітей.
   
   Для отримання пільги на дитину (дітей), такому платнику податків необхідно подати за місцем роботи: заяву про застосування пільги; копію свідоцтва про народження дітей; копію паспорта.
   
   Для застосування ПСП одинокою матір’ю (батьком) вважається особа, яка на момент застосування роботодавцем пільги, маючи дитину (дітей) не перебуває у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом.
   
   

По материалам ГУ Міндоходів у Кіровоградській області
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • eMelya
19.02.14 23:27

Вот написали елементарщину, а сидишь мозги напрягаешь, ищешь подвох... Нашел применение - гражданский брак в этом случае дает преимущества :))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Вас здесь не стояло
20.02.14 04:39

Как-то давненько налоговая разъясняла, что разведенная мама не является одинокой мамой (!) в свете налогового законодательства.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алиса
20.02.14 06:35

А вот я хоть и разведенная, но не одинокая, а свободная! И ну их с их 46-ю грн. НДФЛ, дарю!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • IRYNA
20.02.14 07:33

Щось не зрозуміло!!! У нас на роботі є працівниця. вона розлучена і має 1 дитину, чоловік платить елементи. Вона виходить що також має право ні ПСП 150%???? Ми увесь час приміняли ПСП 100%? а як бути з відпусткою (тільки 24 чи ще додаткові)???

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • СОЛЬ
20.02.14 07:33

Не надо смотреть в свет налогового законодательства. Там нет света. В кодексе законов о труде написано: – женщина, воспитывающая ребенка без отца (в том числе и разведенная женщина, воспитывающая ребенка без отца).

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ника
20.02.14 07:33

для использования льготы, в частности доп. отпуск для одиноких матерей, "одинокость" надо доказать... это не просто статус всех тех, кто в разводе! Название данной статьи просто вводит в заблуждение....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • СОЛЬ
20.02.14 07:35

IRYNA: читайте статью 19 Закона об отпусках. http://bucha.com.ua/?newsid=1151064043 как-то так...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • СОЛЬ
20.02.14 07:36

Есть такие факторы, как алименты. Если отец не платит, значит, не учавствует в воспитании. Но и это можно оспорить. Воспитание ребёнка - это процесс физический.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • СОЛЬ
20.02.14 07:37

Ника, льгота подтвержданется несколькими не сложными документами.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • IRYNA
20.02.14 07:42

СОЛЬ Виправте мене якщо я не так розумію!!! Ви ствурджуєту що ми мали б застосовувати 150%

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • -бухи)
20.02.14 07:44

А вот если отец двоих детей платит алименты (в разводе с их матерью)он имеет право на льготу 100% на каждого ребенка?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ника
20.02.14 08:01

Чинне законодавство не містить переліку документів, які слід пред'явити жінці, котра виховує дитину без батька, для отримання додаткової соціальної відпустки. Отже, для підтвердження права на зазначену відпустку в цьому випадку роботодавцю має бути пред'явлено будь-який офіційно складений, оформлений та засвідчений в установленому порядку документ, у якому з достатньою достовірністю підтверджується відсутність участі батька у вихованні дитини. Зокрема, такими документами можуть бути: рішення суду про позбавлення відповідача батьківських прав; рішення органів опіки та піклування або суду щодо участі батька у вихованні дитини; ухвала суду або постанова слідчого про розшук відповідача у справі за позовом про стягнення аліментів; акт, складений соціально-побутовою комісією, створеною первинною профспілковою організацією, чи будь-якою іншою комісією, утвореною на підприємстві, в установі, організації, або акт дослідження комітетом самоорганізації населення, в якому зі слів сусідів (за наявності їх підписів в акті) підтверджується факт відсутності участі батька у вихованні дитини; довідка зі школи про те, що батько не бере участі у вихованні дитини (не спілкується із вчителями, не забирає дитину додому, не відвідує батьківські збори) тощо.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • СОЛЬ
20.02.14 08:37

IRYNA: читайте статью 19 Закона об отпусках. http://bucha.com.ua/?newsid=1151064043 Выводы Вы сами должны сделать. Субъективно по каждому отдельно взятому случаю. И не надо на меня кричать восклицательными занками)))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • СОЛЬ
20.02.14 08:38

Ника, мне достаточно было свидетельства о разводе, свидетельства о рождении ребёнка и справки из собеза о получении социальной помощи. Можно ещё приложить из исполнительной службы справку о неуплате алиментов.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • IRYNA
20.02.14 08:52

СОЛЬ Я не кричу, вибачте якщо я вас чимось образила.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • IRYNA
20.02.14 08:56

СОЛЬ Я просто запитую. Ми на основі паспорта і індентіфікаційного кода і заяви ПСП де був вказаний пуект 169.1.1 приміняли 100%, бо думали що вона не має права на 150%. А тепер коли прочитала статтю не знаю що і робити??? Тому питаю вашої поради. Людину прийняли в жовтні 2013. Як бути далі????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • СОЛЬ
20.02.14 09:20

С 01.01.2014 года надо новое заявление. Все заявления на социальную льготу пишутся каждый год на 01 января или в течении года при изменениях. Вы либо пересчитываете ей январь, либо пишите заявление с 01.02.2014 и предоставляете новую льготу.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • СОЛЬ
20.02.14 09:21

К заявлению прикладываете необходимые справки, которые регистрируются в самом заявлении.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • тина
20.02.14 09:34

СОЛЬ Заявления на каждое 1 января нового года не пишут, только если произошли изименения.Льготу за февраль можно еще успеть оформить задним числом. А насчет документов : 1.Заявление на НСЛ -150% 2.Копия св-ва о рождении ребенка 3.Справка с места жительства 4.Св-во о разводе с отцом ребенка . 5.Справка из органов соц.защиты,либо школы,либо садика о том что отец не принимает участия в воспитании ребенка. 5.И естественно мама не должна получать алименты на ребенка. На основании этих документов предоставляете НСЛ -150%, доп.отпуск как одинокой матери , кстати вдовы тоже относятся к этой категории, им нужно только св-во о смерти мужа и не регистрировать следующий брак, если соберется замуж . Ну вроде как-то так.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • СОЛЬ
20.02.14 09:48

Тина, почему она не должна получать алименты? Вы писали: 5.Справка из органов соц.защиты,либо школы,либо садика о том что отец не принимает участия в воспитании ребенка. Этого достаточно. Алименты - это не принятие участия в воспитании. Думаю, отдел по охране труда может дать более точную консультацию.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Светлана
20.02.14 10:35

Разведенная мать - не значит одинокая. В Кодексе нет определения одинокой матери. 150% лучше не применять

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • eMelya
20.02.14 10:53

Светлана В Кодексе много чего нету, читайте последний абзац поста.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • IRYNA
20.02.14 10:53

тина Я перепрошую але батько сплачує елементи і забирає дитину 2 рази в тиждень, тоді що вона немає права на ПСП 150%,? як бути тоді з цим: 5.Справка из органов соц.защиты,либо школы,либо садика о том что отец не принимает участия в воспитании ребенка. 5.И естественно мама не должна получать алименты на ребенка.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • а у нас
20.02.14 11:01

Так, ніхто не відміняв постанову КМУ 1227 п.5.1 - копія свідоцтва про народження дитини; копія паспорта; якщо вдова - копія свідоцтва про шлюб та про смерть. Одинока мати(батько) мають дитину віком до 18 років і не перебувають у шлюбі, зареєстрованому згідно закону. Всі інші "ізиски" - то для додаткової відпустки!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • eMelya
20.02.14 11:01

IRYNA Что Вы всё пытаетесь понять придуманное - почитайте закон. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1227-2010-%D0%BF

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • вас здесь не стояло
20.02.14 11:23

Светлана 20.02.2014 12:35:01 Разведенная мать - не значит одинокая. В Кодексе нет определения одинокой матери. 150% лучше не применять И просто мама, никогда не бывшая замужем, не обязательно одинокая. Мое мнение - давать льготы по полной программе. На моей памяти при проверках налоговая никогда не доначисляла по этому противоречию (наверно, там те же самые мамы; и, кстати никогда не проверяли наличие заявлений, ксерокопий и т.п. на право применения налоговой социальной льготы какой-либо вообще), а рисовали по 1-ДФ (и как рисовали...)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • IRYNA
20.02.14 11:24

Вибачте. але я думала що розведена не рахується одиною і не має права на ПСП 150%

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Светлана
20.02.14 11:29

И я думала, что разведенная не считается одинокой. Для некотрых доплат на ребенка - это разные понятия. Одинокая - если отец лишен родительских прав или не состояла в браке.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • IRYNA
20.02.14 11:33

Светлана І я так думала тому і на основі паспорта, кода і заяви де посилання на 169.1.1. надавали 100%. а тут виходить що треба було 150% приміняти.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Натка
20.02.14 12:21

Визначення поняття "одинока матір" у постанові "Про практику розгляду судами трудових спорів" За класифікацією документів постанова Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами трудових спорів" від 06.11.1992 № 9 (далі− Постанова № 9) належить до категорії документів, якими вносяться зміни і доповнення до законодавчих актів. Отже, Постанова № 9 є нормативно-правовим актом. А відтак, визначення поняття "одинока матір", наведене у цій Постанові, є легітимним. Відповідно до Постанови № 9, одинока матір − • жінка, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері, • вдова, • інша жінка, яка виховує і утримує дитину сама. Це визначення поняття "одинока матір" повністю збігається з відповідним визначенням, яке дано у Законі України "Про державну допомогу сім’я з дітьми" від 21.11.1992 № 2811-ХІІ (далі − Закон № 2811). Ні Постановою № 9, ні Законом № 2811 до категорії "одинока матір" розлучених жінок не віднесено. Законом № 2811 також чітко визначено документи, які доводять, що жінка є одинокою матір’ю. Нагадаю ще раз, що соціальна відпустка працівникам, які мають дітей, надається "одиноким матерям", а не "одиноким, тобто розлученим, жінкам". Жінка є одинокою матір’ю, якщо у її дитини немає батька — не було від початку, помер, позбавлений батьківських прав. Розлучених жінок було віднесено до категорії "одинока матір" лише у деяких листах-роз’ясненнях. Але листи-роз’яснення не мають статусу нормативно-правового акта.З цього приводу Міністерство юстиції України зазначає: Відповідно до пункту 2 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731, державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер. Листи є службовою кореспонденцією та мають лише роз’яснювальний, інформаційний характер і не повинні містити нових правових норм, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, у разі встановлення таких норм листами − вони підлягають негайному відкликанню з місць застосування та скасуванню. Докладніше про визначення поняття "одинока матір" читайте у матеріалі "Яку жінку вважають "одинокою матір’ю"? Які документи повинна подати одинока матір для отримання відпустки на дітей?"

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • IRYNA
20.02.14 12:48

Дякую, але іде мова про надання додаткової відпустки для одинокої матері. А як бути з ПСП??? Прочитавши статтю вище виходить що розведена матір вона також одинока і має право на 150%ПСП

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Подскажите, кто может
20.02.14 12:59

Пожалуйста, для "особо одаренных" - если у одинокой мамы з/п больше, чем 1710 грн., то льгота все-таки положена, или нет?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • eMelya
20.02.14 13:35

Для Подскажите, кто может Кратно количеству детей, т.е. льгота положена, если доход меньше 1710 грн * кл-во детей.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • eMelya
20.02.14 13:40

IRYNA Закон так и не удосужились прочитать... "Для цілей цього пункту одинокою матір'ю (батьком) або опікуном, піклувальником вважаються особи, які на момент застосування роботодавцем пільги, визначеної підпунктом "а" підпункту 169.1.3 пункту 169.1 статті 169 Кодексу ( 2755-17 ), маючи дитину (дітей) віком до 18 років, не перебувають у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом".

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • IRYNA
20.02.14 13:55

eMelya Вибачте але я його прочиталаі досі сумніваюся зі статусом одинокої матері. У когось були такі ситуації? поділіться!!!!!

Ответить