Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


19.02.14
864 32 Печатать

«Образцовыми» плательщиками быть выгодно, но очень сложно

   Наказ МДЗ від 31.12.2013 № 896
   
   Для стимулювання суб’єктів господарювання до дотримання вимог податкового та митного законодавства Міндоходів затвердило, зокрема, Критерії визначення платників для набуття статусу «зразковий платник» (далі — Критерії) та Програму їх підтримки.
   
   Так, право на отримання статусу «зразковий платник» мають платники, які є виробниками продукції, виробленої на митній території України, перебувають на загальній системі оподаткування, зареєстровані платниками ПДВ та одночасно відповідають таким критеріям:
   
   1. Своєчасне подання податкової та фінансової звітності, звітності з ЄСВ.
   
   2. Відсутність податкового боргу та боргу по зарплаті на початок звітного року та своєчасна сплата податкових та митних платежів, ЄСВ та зарплати протягом звітного року та до 1 квітня поточного року.
   
   3. Наявність позитивної динаміки задекларованого до сплати податку на прибуток та декларування за звітний рік прибутковості на рівні не нижче подвійної облікової ставки НБУ, діючої станом на початок звітного року.
   
   4. Забезпеченість основними засобами, залишкова вартість яких на початок звітного року становить не менше 2% загального річного обсягу постачання та не менше 1 млн. грн.
   
   5. Середня чисельність працівників, які перебувають у трудових відносинах з такими платниками податку, перевищує 50 осіб за звітний рік.
   
   6. Середня зарплата не менше ніж у 5 разів перевищує рівень мінімальної зарплати, встановленої на 01 січня звітного року.
   
   7. Загальна сума розбіжностей з ПДВ не перевищує 10% від середньомісячного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту платника за звітний рік.
   
   8. Відповідність протягом звітного року критеріям, передбаченим податковим законодавством для отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ у кожному з періодів декларування такого бюджетного відшкодування (для платників, які декларують бюджетне відшкодування).
   
   9. Сума нарахованих та сплачених податків, зборів, митних платежів та єдиного внеску перевищує суму задекларованого до відшкодування ПДВ за звітний рік (для платників, які декларують бюджетне відшкодування).
   
   Для таких «зразкових» платників податків контролери обіцяють, зокрема, такі бонуси:
   
   - проведення планових документальних перевірок не частіше ніж один раз на три календарні роки за умови забезпечення статусу протягом трьох років;
   
   - проведення камеральних перевірок податкової звітності з ПДВ протягом не більше п’яти робочих днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації;
   
   - отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ;
   
   - надання у скорочені строки (протягом трьох робочих днів) низки адміністративних послуг.
   
   Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.
По материалам Головбух24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Аля
20.02.14 04:32

И всего-то?

Ответить
  • Бухгалтер
20.02.14 05:43

Думаю, что "образцовые" плательщики существуют в радужных снах налоговиков.

Ответить
  • Маруся
20.02.14 05:53

особенно умиляет пункт 6 требований. Средняя зарплата больше 6000 - это "абсолютно реальное" требование!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответить
  • Радуга
20.02.14 06:35

Вот придумали, фантазеры

Ответить
  • Галина
20.02.14 06:40

А бонусы, бонусы-то какие! ))))

Ответить
  • Iehbr
20.02.14 06:42

«Образцовыми» - приближенные к царю. А тут сказка из детского садика для замыливания реальности.

Ответить
  • Svetlana
20.02.14 06:48

Кстати, к образцовым бегают еще и как... По принципу - можешь платить много, сможешь заплатить еще больше.

Ответить
  • Олег
20.02.14 07:24

согласен с Iehbr

Ответить
  • 7777
20.02.14 07:58

согл.с Марусей на все 100%.Конечно умиляет "Середня зарплата не менше ніж у 5 разів перевищує рівень мінімальної зарплати, встановленої на 01 січня звітного року."

Ответить
  • ДИНА
20.02.14 08:13

Согласна с Галиной, что..это не бонусы -а насмешка!!

Ответить
  • Налогоплательщик
20.02.14 08:18

И дай бог всем в регионах Украины получать по 5 мин окладов :)))))))))))))))))))))))))))))))))))а то сказочная страна как у Буратино

Ответить
  • альфа
20.02.14 08:22

совсем малостьььь!!!!

Ответить
  • ЭхМа
20.02.14 08:58

Хай їм грець 20.02.2014 09:57:18 Хто працює на підприємствах Яників І Ахметова у всіх зарплата більше 6000 грн.? Відгукніться! Тоді навіщо видавати накази, які ніколи не будуть виконані. Мова йдеться про середню зарплату у 6000 грн,а не про всіх, достатьньо кільком особам заплатити 100 000 грн,наприклад, і на всіх буде 6000 середня

Ответить
  • Schpilka
20.02.14 09:02

"Загальна сума розбіжностей з ПДВ не перевищує 10% від середньомісячного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту платника за звітний рік."-вот это клоуны!!!!!!

Ответить
  • оба-на
20.02.14 09:29

работяги, только и мечтают как все облегчить...

Ответить
  • ta
20.02.14 09:32

Не зрозуміла п.7 -які-такі розбіжності - між контрагентами по відображенню ПДВ?

Ответить
  • Татьяна
20.02.14 10:36

Это же надо так напиться шампанского 31 декабря, чтоб такое наваять, сходили бы лучше в баню и потерялись бы там на годик)))))) а мы бы отдохнули, поработали и экономику немножко подняли.

Ответить
  • Лина
20.02.14 11:34

Второй коммент - 100000000 %

Ответить
  • инна
20.02.14 12:16

Ключевое слово СЕРЕДНЯ зп... Возможно где-то такое и есть...

Ответить
  • оптимист
20.02.14 12:55

Для ЭхМа Жена руководителя колхоза Галя - дает всем, а доярка Глаша - никому, но в среднем по колхозу две б.......

Ответить
  • Светлячок
20.02.14 13:49

А разница то какая, что образцовый, что нет - в итоге все равно "СПРОСЯТ" как положено.

Ответить
  • СВ
20.02.14 15:11

для чего создавать приказы, которые заведомо не будут применимы

Ответить
  • ykrain
20.02.14 22:13

И нужен приказ о статуте "зразкова влада"

Ответить
  • ИННА
21.02.14 07:22

У нас зарплата больше 6000 грн. в месяц, но этот показатель тянет вниз "нагрузку" на прибыль, а это уже тема для разговоров с органами. А почему у вас прибыль маленькая? Вот такая правда жизни.

Ответить
  • z
21.02.14 12:10

быть образцовым - это значит быть дойной коровой, которую будут выдаивать, пока она не сдохнет. Другое дело быть плохим налогоплательщиков: не платить или платить крохи налогов, скандальных глав.бух, злой директор и нудный юрист - и налоговики забудут к вам дорогу, какие бы обороты у вас там не были.

Ответить