Отключить рекламу

Подпишитесь!


02.03.14
650 2 Печатать

«Транзитные средства» по договорам поручения транспортного экспедирования не включаются в состав дохода ФЛП

   Тобто, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі — підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі, а саме:
   
   - виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок, чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (у т.ч. відсотки банку);
   
   - виручка в натуральній (негрошовій) формі;
   
   - суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва, за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані зі здійсненням підприємницької діяльності.
   
   Разом з тим, згідно зі статтею 1 Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» від 01.07. 2004 № 1955-IV, який визначає особливості здійснення транспортно-експедиторської діяльності в Україні, транспортно-експедиторська послуга — це робота, що безпосередньо пов’язана з організацією та забезпеченням перевезень експортного, імпортного, транзитного або іншого вантажу за договором транспортного експедирування.
   
   Експедитор (транспортний експедитор) — суб’єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування.
   
   За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов’язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання послуг, визначених договором та пов’язаних з перевезенням вантажу.
   
   Платою експедитору вважаються кошти, сплачені клієнтом експедитору за належне виконання договору транспортного експедирування.
   
   У плату експедитору не включаються витрати експедитора на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов’язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування.
   
   Підтвердженням витрат експедитора є документи (рахунки, накладні тощо), видані суб’єктами господарювання, що залучалися до виконання договору транспортного експедирування, або органами влади.
   
   Враховуючи суть договору транспортного експедирування, кошти, що надходять фізичній особі — підприємцю, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, не є його власністю і відповідно не включаються до загального оподатковуваного доходу. Доходом такого платника є плата за виконання договору транспортного експедирування.

По материалам Головбух 24
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Бася
03.03.14 08:35

Актуально, но для налоговой иногда не указ!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Schpilka
03.03.14 12:55

Всё это так, но почему то каждый квартал налоговая требует писать "пояснення про розбіжності" между обьектами налогообложения единым налогом и ПДВ. Просто бесят!!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться