Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


11.03.14
1560 6 Печатать

Порядок обложения НДС операций по договору товарного кредита

   ДПІ Шевченківського району ГУ Мін доходів у м. Києві нагадує, що відповідно до пп.14.1.245 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями товарний кредит - товари (роботи, послуги), що передаються резидентом або нерезидентом у власність юридичних чи фізичних осіб на умовах договору, що передбачає відстрочення остаточних розрахунків на визначений строк та під процент. Товарний кредит передбачає передачу права власності на товари (роботи, послуги) покупцеві (замовникові) у момент підписання договору або в момент фізичного отримання товарів (робіт, послуг) таким покупцем (замовником), незалежно від часу погашення заборгованості.
   
    Так, об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 Податкового кодексу України, у тому числі операції з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту (пп.«а» п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України).
   
    Якщо платник податку здійснює операції з постачання товарів/послуг, які є об’єктом оподаткування згідно із ст.185 Податкового кодексу України, під забезпечення боргових зобов’язань покупця, наданих такому платнику податку у формі простого або переказного векселя, або інших боргових інструментів (далі - вексель), випущених таким покупцем або третьою особою, базою оподаткування є договірна вартість, визначена в порядку, встановленому п.188.1 ст.188 Податкового кодексу України, без урахування дисконтів або інших знижок з номіналу такого векселя, а за процентними векселями - така договірна вартість, збільшена на суму процентів, нарахованих або таких, що повинні бути нараховані на суму номіналу такого векселя (п.189.7 ст.189 Податкового кодексу України).
   
    У разі постачання товарів за договорами товарного кредиту (товарної позики, розстрочки), умови яких передбачають сплату (нарахування) відсотків, датою збільшення податкових зобов’язань у частині таких відсотків вважається дата їх нарахування згідно з умовами відповідного договору (п.187.3 ст.187 Податкового кодексу України).
   
    Таким чином, якщо сторони укладають договори купівлі-продажу на умовах товарного кредиту, що передбачає відстрочення остаточних розрахунків на визначений строк та під процент, то незалежно від наявності боргового інструменту та форми розрахунків за такі товари база оподаткування ПДВ у продавця таких товарів (робіт, послуг) визначається виходячи з договірної вартості цих товарів, збільшеної на загальну суму процентів, визначених договором.
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ирина В
12.03.14 09:30

А если договор товарного кредита с привязкой к доллару, то доплата за разницу курсов считается изменением цены товара? или можно оформить актом и не корректировать основную накладную, а выписать отдельно налоговую? ответьте пожалуйста кто сталкивался с таким

Ответить
  • ta
12.03.14 09:47

Нам клиент выписывает акт на услуги товарного кредита и НН на эти услуги. НН по товару мы не корректируем.

Ответить
  • Ирина В
12.03.14 10:11

А если будет частичный возврат товара? Вы делаете возврат товара и возврат по частичке акта?

Ответить
  • ta
12.03.14 11:55

Акт выставляется на простроченный долг по товару на конец каждого месяца с учетом всех поступлений и возвратов. И так из месяца в месяц. Думаете это не корректно?

Ответить
  • Ирина В
12.03.14 13:59

У меня возвраты идут только если брак, тоесть наказывать партнера деньгами, за то, что я поставила ему брак точно не корректно))) Из текста я поняла что у Вас речь о просроченной оплате товарного кредита, а уменя вопрос в изменении курса доллара( разница в курсах на момент отгрузки и оплаты)

Ответить
  • Ирина В
12.03.14 14:06

Вообщем я пока запуталась в терминах, если написан в договоре - перерасчет по цене - то вроде как надо корректировать выписанную НН, а если в договоре написать что изменение стоимости товаров, то можно воспользоватся и Вашим методом и выписать отдельно акт.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям