Отключить рекламу

Подпишитесь!


13.03.14
1210 0 Печатать

Обязательна ли регистрация плательщиком НДС в случае предоставления нерезиденту консультационных услуг?

   Підприємство на загальній системі оподаткування надає нерезиденту консультаційні послуги, зокрема, і консультації у сфері інформатизації. Загальний обсяг таких операцій за останні 12 календарних місяців перевищив 300 тисяч гривень. Чи зобов’язане таке підприємство зареєструватися платником ПДВ?
   
    Так, відповідно до пункту 181.1 статті 181 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку.
   
   Разом з тим, слід зазначити, що згідно із Розділами V та ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
   
   Стосовно постачання консультаційних послуг у сфері інформатизації нерезиденту слід зазначити наступне.
   
   Згідно із підпунктом «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.
   
   Підпунктом «в» пункту 186.3 статті 186 ПКУ визначено, що при наданні консультаційних, інжинірингових, інженерних, юридичних (у тому числі адвокатських), бухгалтерських, аудиторських, актуарних, а також послуг з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем місцем постачання зазначених послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.
   
   Таким чином, у випадку надання нерезиденту консультаційних послуг та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем, місцем постачання зазначених послуг визначається за межами митної території України, а тому такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ.
   
   Таким чином, враховуючи те, що підприємство здійснює операції з надання послуг нерезиденту, які згідно з нормами ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ, підстави для обов’язкової реєстрації платником ПДВ у такого підприємства відсутні.
   
   
ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться