Отключить рекламу

Подпишитесь!


16.03.14
803 8 Печатать

Утеряны первичные документы - что делать в первую очередь?

   ДПІ Шевченківського району ГУ Мін доходів у м. Києві повідомляє, що згідно з пунктом 177.4 статті 177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III цього Кодексу.
   
   Склад витрат та порядок їх визначення встановлено розділом ІІІ ПКУ.
   
    Так, згідно з пунктом 138.2 статті138 розділу ІІІ ПКУ витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом ІІ цього Кодексу.
   
    Відповідно до підпункту 139.1.9 пункту 139.1 статті 139 розділу ІІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку, не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку.
   
    Звертаємо увагу, що у разі втрати, знищення або зіпсуття зазначених документів платник податку має право письмово заявити про це органу державної податкової служби та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмова заява має бути надіслана до/або разом із поданням розрахунку податкових зобов’язань за звітний податковий період. Якщо платник податку не подасть у такий строк письмову заяву та не поновить зазначених документів до закінчення податкового періоду, що настає за звітним, не підтверджені відповідними документами витрати не включаються до витрат за податковий звітний період та розрахунку об’єкта оподаткування, і на суму недосплаченого податку нараховується пеня в розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України.
   
    Отже, у разі втрати, документів платник податку має право письмово заявити про це податковому органу та здійснити заходи для поновлення таких документів.

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Мирон
17.03.14 11:20

а расскажите мне, непонимающему, зачем это и как это использовать реально в работе?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Коварный Партизан
17.03.14 13:25

Это означает, что если к тебе идет ПДП (плановая документальная) - ты делаешь утерю документов за период проверки (можешь даже пожар устроить или кражу со взломом), и у тебя есть 3 месяца для восстановления.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • НаТаЛкА_я
17.03.14 13:34

и самое интересное, что многие так и делают)))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Коварный Партизан
17.03.14 13:37

Я же не претендую на роль Колумба в бухгалтерии) Меня просто удивляют такие громкие заявления налоговиков, которые как всегда искривляют реальность ... что-то утаили, а на чем то несущественном акцентировали внимание.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • НаТаЛкА_я
17.03.14 21:20

Коварный Партизан, разве когда-то было иначе??

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Юрист
18.03.14 09:02

Я извиняюсь за непонятливость я как сделать утерю документов? Это ведь надо в милицию с заявлением, которое сразу заносится в ЕРДР, и начинается нервотрепка типа допросов, вызовов в милицию, пояснений и т.д.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Коварный Партизан
18.03.14 11:13

Это меньшее зло.,чем ПДП Так и сделать - украли из машины документы

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться