Отключить рекламу

Подпишитесь!


18.03.14
1182 2 Печатать

Ответы на вопросы "гарячей линии" по вопросам исчисления и уплаты ЕСВ

   Цього тижня в ДПІ у м.Рівному було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань обчислення і сплати єдиного соціального внеску. На запитання платників податків відповідала начальник відділу адміністрування єдиного соціального внеску Селецька Ольга Володимирівна. Надаємо відповіді на питання, що надійшли під час сеансу.
   
   Чи потрібно до звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску подавати таблиці, які не містять відомостей (не заповнюються страхувальником взагалі)?
   
   Відповідно до п. 2.10 розділу ІІ наказу Міндоходів від 09.09.2013 р. №454 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі. Звіт, складений з порушенням вимог Порядку №454, у тому числі без обов’язкових реквізитів, передбачених пунктом 2.8 розділу ІІ Порядку №454, та поданий без всіх необхідних таблиць, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався.
   
   Звіт включає таблиці, що наведені у додатках 4 - 7 Порядку №454.
   
   В переліку таблиць звіту на титульному аркуші у додатках 4 - 6 до Порядку №454 навпроти таблиць, які не подаються до органів доходів і зборів проставляються прочерки у звітах на паперових носіях та поле залишається незаповненим - в електронній формі.
   
   При цьому, таблиці, які не містять відомостей (не заповнюються страхувальником взагалі) не подаються до органів доходів і зборів.
   
   Чи передбачена відповідальність до страхувальника при виправленні помилок у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску?
   
   Законом України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зі змінами та доповненнями, передбачено відповідальність за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у вигляді штрафу розміром 5 % зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відс. суми донарахованого ЄВ.
   
   Відповідальності до страхувальника при виправленні помилок у звіті щодо сум нарахованого ЄВ, якщо вони не пов`язані із заниженням сум ЄВ, Законом №2464 не передбачено.
   
   До якого органу доходів і зборів подається звітність та сплачується ЄВ, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?
   
   Відповідно до п. 4 частини 1 ст.6 Закону №2464 платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зобов’язаний подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника ЄВ у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
   
   Згідно з п. 3.7 розділу ІІІ Порядку №454, якщо страхувальник із числа страхувальників, зазначених у пунктах 3.1, 3.2 та 3.4 цього розділу, у звітному періоді змінює місцезнаходження, або місце реєстрації, або місце проживання (поза межами територіального обслуговування органу доходів і зборів, в якому він перебував на обліку), звіт за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до органу доходів і зборів за новим місцем взяття на облік.
   
   Таким чином, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого ЄВ подається та сплачується ЄВ за новим місцем взяття на облік.
   
   Який розмір ЄВ застосовують роботодавці при нарахуванні фізичній особі доходу (винагороди) за цивільно-правовими договорами?

   
   Роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичній особі на суму винагороди (доходу) за цивільно-правовими договорами у розмірі 34,7 відс. (для підприємств суднобудівної промисловості - у розмірі 33,2 відсотка) та утримують із суми винагороди ЄВ у розмірі 2,6 відсотка.
   
   Як обчислюється та утримується ЄВ із суми заробітної плати найманого працівника, якщо протягом звітного періоду роботодавцем здійснено з ним розірвання та відновлення трудових відносин?
   
   Якщо протягом звітного періоду (календарного місяця) роботодавцем було розірвано та відновлено трудові відносини з найманим працівником, при цьому база нарахування та розміри ставок єдиного внеску в даному періоді не змінювались, то нарахування і утримання єдиного внеску здійснюється на загальну (сумарну) суму нарахованої заробітної плати (доходу) найманого працівника в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.
   
   Чи необхідно при виплаті сум допомоги по вагітності та пологах подавати в установу банку довідку-розрахунок?
   
   Платники, при виплаті сум допомоги по вагітності та пологах, повинні подавати в установу банку грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів, на які нараховується єдиний внесок. Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений, в такому випадку платники надають довідку – розрахунок разом з розрахунковими документами на виплату коштів, яку погоджує орган доходів і зборів за основним місцем реєстрації платника.

По материалам ДПІ у м. Рівному
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • 123
19.03.14 11:37

У нас, что других вопросов не нашлось? Или в Ривному первый раз услышали о ЕСВ??????????????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ТРМ
19.03.14 13:22

Текст Якщо протягом звітного періоду (календарного місяця) роботодавцем було розірвано та відновлено трудові відносини з найманим працівником, при цьому база нарахування та розміри ставок єдиного внеску в даному періоді не змінювались, то нарахування і утримання єдиного внеску здійснюється на загальну (сумарну) суму нарахованої заробітної плати (доходу) найманого працівника в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. == Не правельне роз’яснення ДПІ в м Рівному проконсультуйтеся в ПФ

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться