Отключить рекламу

Подпишитесь!


19.03.14
1089 13 Печатать

Какова роль ТТН в подтверждении хозяйственной операции?

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Анна Скуміна
   
   Відсутність ТТН не може свідчити про нездійснення господарської операції, за умови надання підприємством всіх інших належно оформлених підтверджуючих документів. Про це йдеться у постанові ВАСУ у справі за позовом ТОВ до ДПС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
   
   Аргументуючи свою позицію, ВАСУ стверджує, що відповідно до ст. 1 ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (N 996-XIV від 16.07.99 р.) первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Таким чином, товарно-транспортна накладна не може бути первинним документом, який підтверджує здійснення господарської операції з поставки товарів, та відповідно набуття права власності на нього, оскільки не відображає відомості про господарську операцію з поставки товару, а відображає відомості про господарську операцію перевезення.
   Також ВАСУ зазначає, що у разі підтвердження дійсного виконання відповідних господарських операцій певні недоліки первинних документів, зокрема, їх підписання невстановленою особою, є свідченням недобросовісності постачальника та не можуть слугувати підставою для притягнення платника податку - покупця до відповідальності.
   
   Зауважимо, що ЄДРСР містить багато подібних судових рішень щодо статусу ТТН (наприклад, Ухвали ВАСУ N К/800/45872/13 від 16.10.2013 р., N К/800/31054/13 від 14.01.2014 р. та ін. )
   
   Крім того, розглядаючи дану справу, ВАСУ зауважив, що акти про неможливість проведення зустрічних звірок не є тим самим, що і результати проведених зустрічних звірок, які є джерелом отримання податкової інформації, що положеннями ст. 83 ПКУ визначена в якості підстави для висновків під час проведення перевірок. Сама по собі неможливість проведення податковими органами зустрічних звірок (зокрема, з причини відсутності підприємства за його юридичною адресою) не може вважатися доказом вчинення порушень податкового законодавства платником податків.
   
   ----------------------
   
   Постанова Вищого адміністративного суду України N К/800/41631/13 від 27.02.2014 р.
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Ира
20.03.14 05:58

Сколько уже об этом говорено, а налоговая все равно свое гнет

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ****
20.03.14 07:14

Актом налоговой признать решение ВАСУ "никчемным", эх нету на нас "БІМБИ"))) Устал доказывать, что отсутствие ТТН - это всего лишь нарушение правил оформления перевозки автотранспортом (много частников дают Вам ТТНки?), несохранности документов, но никак не факт фиктивности сделки!! Посмотрим как Яценюк будет проводить налоговую политику, хватит маразма.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена У.
20.03.14 08:02

Вот мне ТТН выписывают не все поставщики, а те которые передают я их не храню пускаю на черновики...или их надо хранить также как и налоговые до проверки??

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена Е
20.03.14 08:10

А вот как быть, если незначительные перевозки и предприятия пользуются "Новою Поштою", она же не дает тех правильных ТТН, как быть?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухг
20.03.14 08:15

А если нет ттн ногоами принесли блин, руками перетащили, труд рабов без машин и механизмов, собрать блин всех сотрудников составить акт с подписями да мы ногома тоскали товар!Нашли причину ТТН задрали чувствуешь себя незащищенным нужно отдельного бухгалтера садить для контроля ттн.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухг
20.03.14 08:16

А что там про талоны заказчика нужны они вообще при учете услуг транспорта или нет?Или акта достаточно?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухг
20.03.14 08:17

Единого мнения нет ни о чем ни у кого НДС не заполнишь, как заполнять никто не знает блин на свой страх и риск вечно действуешь.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ира
20.03.14 08:37

Конечно, азаровщина осталась - бюджет пополнять надо. А насчет "Н.Почты" и пр. тоже интересно, если основание для отражение расходов по перевозке - только утвержденная ТТН?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Н
21.03.14 12:34

Люди! Инструкция по заполнению ТТН вообще существует???

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • молодой бухгалтер
24.03.14 07:41

Я правильно поняла, если нет ТТН - это ещё не факт фиктивности сделки?????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • не бухгалтер
24.03.14 10:48

Для Бухг, на сей момент, за 10 лет в транспорте, 3 ФЛП и 1 юрлицо - ни разу ни при одной проверке даже не попросили талон заказчика. А с контрагентами - кто как ведет учет - так и требует. Одни отмечают там свои штампы, потом им их возвращаем, другим 100лет т/з не нужны.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Павел
26.03.14 05:03

Для Н: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=96538

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться