Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Для платників податку, які формують податковий кредит за касовим методом, податкова накладна включається до складу податкового кредиту того звітного періоду, в якому відбулося списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату товарів/послуг (Лист ГУ ДФС у Тернопільській області від 12.09.2016 р. №1430/10/19-00-12-01/12/8368)

Для платників податку, які формують податковий кредит за касовим методом, податкова накладна включається до складу податкового кредиту того звітного періоду, в якому відбулося списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату товарів/послуг (Лист ГУ ДФС у Тернопільській області від 12.09.2016 р. №1430/10/19-00-12-01/12/8368)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

№1430/10/19-00-12-01/12/8368 від 12.09.2016 р.

 

Головне управління ДФС у Тернопільській області розглянуло запит та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Пунктом 198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12. 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) передбачено, що у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН, але не пізніше:

  • ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних;
  • для платників податку, що застосовують касовий метод, - ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.

Отже, для платників податку, які формують податковий кредит за касовим методом, податкова накладна включається до складу податкового кредиту того звітного періоду, в якому відбулося списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату товарів/послуг. Таким платникам податку надано право на формування податкового кредиту протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з їх банківських рахунків.

Разом з тим, відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 102 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Враховуючи зазначене, платник податку, що застосовує касовий метод податкового обліку, суму ПДВ у належним чином складеній та зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній, може включити до складу податкового кредиту в будь-якому наступному звiтному (податковому) перiоді протягом 60 календарних днiв з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку, або надіслати уточнюючий розрахунок (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) до податкової декларації з ПДВ за звітний   податковий) період, у якому відбулося списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату товарів/послуг.

Додатково повідомляємо, що податковою консультацією є допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган (пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

       

  Заступник начальника                                                                                                       С.С. Господарик

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления