Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О деятельности субъектов хозяйствования, которые осуществляют реализацию топлива

О деятельности субъектов хозяйствования, которые осуществляют реализацию топлива   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 18.02.2016 р. № 67/ФОП/20-40-21-03-17

   
   Листом ДФС України від 18.02.2015 р. № 9132/7/99/99-19-03-03-17 «Щодо практичного застосування положень Кодексу» надані роз’яснення щодо оподаткування акцизним податком операції з реалізації підакцизних товарів, зокрема операції з реалізації палива.
   
   В листі ДФС України від 09.09.2015 р. № 19308/6/99-99-19-03-03-15 «Про розгляд листа» зазначено, що Податковим кодексом України від 02.12.2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями (далі по тексту ПКУ) не передбачено визначення поняття „некомерційне” або „комерційне” використання підакцизних товарів та зроблено відповідний висновок, що з економічної точки зору комерційне використання підакцизних товарів передбачає подальший перепродаж, перероблення (використання як сировини) чи перетворення товару, а некомерційне – використання для кінцевого споживання, тобто не передбачає подальшого перепродажу, перероблення (використання як сировини) чи перетворення товару.
   
   Підпунктом 14.1.6. пункту 14.1. статті 14 ПКУ визначено поняття: акцизний склад - спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, а також приміщення, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу.
   
   Приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії, не є акцизним складом.
   
   Законом України від 24.12.2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 01.03.2016 року передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.
   
   Відповідно до п.п.212.3.4 п.212.3 ст.212 ПКУ особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.
   
   Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.
   
   Крім цього, особа, що здійснює реалізацію пального повинна не пізніше 20 березня 2016 року подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального.
   
   Листом ДФС України від 16.02.16 № 5330/7/99-99-21-05-17 « Щодо суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального» повідомлено, що на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) у підрозділі „Проекти регуляторних актів” розділу „Регуляторна політика” розміщено проекти нормативно-правових актів, які на даний час проходять процедуру реєстрації та затвердження у відповідних органах, зокрема:
   
   - проект постанови КМУ «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального»,
   
   - проект наказу Міністерства фінансів України „Про затвердження форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення ( коригування) залишку пального,
   
   - проект наказу Міністерства фінансів України „Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та порядку його заповнення та подання.”
   
   Роз’яснення щодо механізму розрахунку акцизу по ставці оподаткування 0,042 євро та форми заповнення декларації акцизного податку з прикладами наведено у листі ДФС України від 03.02.2016 року № 3495/7/99-99-19-03-03-17 «Щодо змін в адмініструванні акцизного податку».
   
   
   Заступник начальника
І.А.Сагайдак

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления