Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О корректировке финансового результата на разнице при определении объекта обложения налогом на прибыль 2015 года

О корректировке финансового результата на разнице при определении объекта обложения налогом на прибыль 2015 года   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 16.02.2016 р. № 577/10/25-01-15-02-09

   
   Головне управління ДФС у Чернігівській області розглянуло лист щодо коригування фінансового результату на різниці при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток за 2015 рік та повідомляє наступне.
   
    Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі по тексту - ПКУ), з 01.01.2015 року об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ.
   
   Податкові різниці враховують суб’єкти господарювання з річним доходом за останній звітний рік понад двадцять мільйонів гривень та платники, які самостійно приймуть рішення про таке коригування.
   
   Розділом III «Податок на прибуток» ( ст. 138-140) передбачено різниці на які, відповідно, здійснюється коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства суб’єктів господарювання з річним доходом за останній звітний рік понад двадцять мільйонів гривень (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).
   
   У підрозділі 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначено особливості оподаткування податком на прибуток за перехідними операціями, які були проведені суб’єктами господарювання до 01.01.2015 року.
   
   У разі їх наявності, суб’єкти господарювання незалежно від розміру отриманого ними річного доходу, здійснюють коригування фінансового результату на різниці, які виникають, про що зазначають у розділі 4 Додатку РІ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 N 897.
   
   Перелік перехідних операцій є вичерпним. Підрозділом 4 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ коригування фінансового результату за операцією, викладеною у листі, не передбачено.
   
   Разом з тим, згідно з п. 44.2 ст. 44 ПКУ встановлено, що для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
   
   Така операція визначається відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
   
   Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про оренду необоротних активів та її розкриття у фінансовій звітності регулюються нормами Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 14 "Оренда", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.07.1999 № 181.
   
   Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію, та діє до внесення змін до статей ПКУ, на які в ній йде посилання.
   
   
   
   Заступник начальника
О.І.Марухленко

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления