Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О начислении налога на добавленную стоимость на стоимость лекарственных средств, приобретаемых малообеспеченными слоями населения и отдельными его категориями (ветеранами и инвалидами войны, чернобыльцев, военнослужащими и другими) в социальных аптеках

О начислении налога на добавленную стоимость на стоимость лекарственных средств, приобретаемых малообеспеченными слоями населения и отдельными его категориями (ветеранами и инвалидами войны, чернобыльцев, военнослужащими и другими) в социальных аптеках   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 23.06.2016 р. № 6756/Д/99-99-15-03-02-14
   
   Про розгляд звернення

   
   Державна фіскальна служба України розглянула звернення громадянина щодо нарахування податку на додану вартість на вартість лікарських засобів, що придбаваються малозабезпеченими верствами населення та окремими його категоріями (ветеранами і інвалідами війни, чорнобильцями, військовослужбовцями та іншими) у соціальних аптеках, яке надійшло на Урядову «гарячу лінію», та повідомляє.
   
   Відповідно до пункту 1.1 статті 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються ПКУ.
   
   Податок на додану вартість є загальнодержавним податком, справляння якого в Україні здійснюється за нормами, встановленими ПКУ (стаття 9 ПКУ).
   
   Об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПКУ розташоване на митній території України (підпункти «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ).
   
   База оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. При цьому до складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг (пункт 188.1 статті 188 ПКУ).
   
   На сьогодні ставки податку на додану вартість для операцій з постачання на митній території України товарів/послуг встановлюються від бази оподаткування податком в таких розмірах: 20 відс., 0 відс. та 7 відсотків. Зокрема, для операцій з постачання на митній території України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру, застосовується ставка податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків.
   
   Чинні норми ПКУ передбачають, що сума податку на додану вартість додається до ціни товарів/послуг, а реалізація товарів/послуг платниками податку на додану вартість покупцям/споживачам здійснюється з урахуванням суми такого податку.
   
   При цьому податок на додану вартість є податком на споживання і сплачувати його повинні всі покупці/споживачі товарів/послуг незалежно від категорії (фізичні чи юридичні особи), соціального стану та рівня доходу, крім випадків, визначених ПКУ.
   
   Платники податку на додану вартість, здійснюючи операції з постачання товарів/послуг (у тому числі лікарських засобів), включають податок на додану вартість до складу вартості таких товарів/послуг та сплачують суму податку до бюджету, а покупці/споживачі, які їх придбавають/споживають, компенсують вартість товарів/послуг продавцям за цінами разом з податком на додану вартість.
   
   У зазначеному порядку громадяни сплачують податок на додану вартість при купівлі продуктів харчування, лікарських засобів, одягу, транспортних засобів, у складі вартості послуг із електропостачання, комунальних послуг, послуг телефонного зв’язку тощо.
   
   
   Голова
Р.М. Насіров

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления