Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О начислении налоговых обязательств сельскохозяйственным предприятием - субъектом специального режима налогообложения

О начислении налоговых обязательств сельскохозяйственным предприятием - субъектом специального режима налогообложения   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

   ЛИСТ

   
від 11.04.2016 р. N 8002/6/99-99-19-03-02-15


   

   Про розгляд листа

   

   Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо необхідності нарахування сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму оподаткування податкових зобов'язань у 2016 році на підставістатті 199 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) у випадку, якщо у 2015 році таке підприємство здійснювало як оподатковувані, так і неоподатковувані операції, а у 2016 році здійснює виключно оподатковувані операції, та, керуючись статтею 52 Кодексу, повідомляє.

   Законом України від 24 грудня 2015 року N 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" з Кодексу виключено пункт 197.21 статті 197 розділу V та пункти 15, 151, 152 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення", згідно з якими від оподаткування податком на додану вартість звільнялися операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культуртоварних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників, а також операції з вивезення в митному режимі експорту таких культур.

   Починаючи з 01.01.2016, операції з постачання таких зернових та технічних культур оподатковуються в загальному порядку (при реалізації на митній території України - за ставкою 20 відсотків, при вивезенні за межі митної території України в митному режимі експорту - за ставкою 0 відсотків).

   Відповідно до пункту 199.1 статті 199 Кодексу у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно допункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

   Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року (пункт 199.2 статті 199 Кодексу).

   Форма та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21 (далі - Порядок N 21).

   Відповідно до підпункту 5 пункту 3 розділу V Порядку N 21 розрахунок частки використання товарів/послуг та/або необоротних активів в оподатковуваних (неоподатковуваних) операціях здійснюється за попередній календарний рік в таблиці 1 додатка 7 (Д7) до податкової декларації з ПДВ (у декларації за останній звітний період року, тобто за грудень/IV квартал). Для новоствореного платника та/або платника, у якого протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, - за перший звітний (податковий) період, у якому задекларовані такі операції.

   Відповідне нарахування податкових зобов'язань сум податку на додану вартість здійснюється у рядках 4.1 та 4.2 податкової декларації з ПДВ згідно із часткою використання товарів/послуг та/або необоротних активів у неоподатковуваних операціях, визначеною в таблиці 1 додатка 7 (Д7) до податкової декларації з ПДВ.

   У рядку 4.1 вказується сума податкового зобов'язання, нарахована протягом звітного періоду відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Кодексу, за операціями, що оподатковуються за основною ставкою.

   У рядку 4.2 вказується сума податкового зобов'язання, нарахована протягом звітного періоду відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Кодексу, за операціями, що оподатковуються за ставкою 7 відсотків.

   Визначена частка використання товарів/послуг та/або необоротних активів у неоподатковуваних операціях застосовується протягом поточного календарного року.

   Рядки 4.1 та 4.2 можуть заповнюватись лише у декларації 0110.

   Таким чином, частка використання товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях, розрахована в таблиці 1 додатка 7 (Д7) до податкової декларації з ПДВ за останній звітний період попереднього року, застосовується для розрахунку суми податкових зобов'язань згідно зі статтею 199 Кодексу у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи у поточному звітному (податковому) періоді частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні.

   У разі якщо сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування у 2015 році здійснювало неоподатковувані операції, зокрема передбачені пунктом 152 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу, а у 2016 році такі чи інші неоподатковувані операції у підприємства відсутні, то підстав для нарахування податкових зобов'язань відповідно до пункту 199.1 статті 199 Кодексу у 2016 році немає.

   

   Голова
Р. М. Насіров


   

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления