Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О начислении штрафных санкций в соответствии п. 50.1 ст. 50 НКУ

О начислении штрафных санкций в соответствии п. 50.1 ст. 50 НКУ   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВП
   
   ЛИСТ
   
   від 19.04.2016 р. № 8475/10/28-10-01-3-11

   
   
   Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист «…» щодо нарахування штрафних санкцій відповідно п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та в межах своїх повноважень повідомляє.
   
   Згідно з п. 50.1 ст. 50 Кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
   
   Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
   
   Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті:
   
   а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
   
   б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
   
   Аналогічно, згідно з п. 7 р. VI Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, повинен сплатити штраф, нарахований відповідно до абз. 4 п. 50.1 Кодексу.
   
   При цьому, відповідно до пп. 14.1.156 п.14.1 ст.14 Кодексу податкове зобов'язання – це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
   
   Відповідно до форми податкової декларації з ПДВ, затвердженої наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, зареєстрованим в Мінюсті 29.01.2016 за N159/28289, податкове зобов'язання зі сплати до бюджету ПДВ відображається у декларації за рядком 18.1 «Позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації 0110), яке сплачується до державного бюджету», сума нарахованого штрафу відображається у графі 6 рядка 18.3 уточнюючого розрахунку до декларації.
   
   Таким чином, штраф на підставі ст. 50 Кодексу застосовується у разі встановлення платником факту заниження суми, яку платник податків повинен сплатити до бюджету як податок в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления