Отключить рекламу
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О налогообложении дохода в виде корпоративных прав нерезидента-юридического лица, полученных резидентом-физическим лицом от нерезидента-юридического лица в подарок

О налогообложении дохода в виде корпоративных прав нерезидента-юридического лица, полученных резидентом-физическим лицом от нерезидента-юридического лица в подарок   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 06.01.2016 р. № 79/В/99-99-17-03-03-14

   
   
   Державна фіскальна служба України розглянула звернення … щодо оподаткування доходу у вигляді корпоративних прав нерезидента-юридичної особи, отриманих резидентом-фізичною особою від нерезидента-юридичної особи у подарунок, та в межах компетенції повідомляє таке.
   
   Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого встановлено, що платниками податку є, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
   
   Відповідно до положень п.п. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 Кодексу іноземні доходи – це доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України, які є об'єктом оподаткування резидента.
   
   Згідно з п.п. 14.1.55 п. 14.1 ст. 14 Кодексу дохід, отриманий з джерелом за межами України – це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, зокрема, подарунки, інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України.
   
   Під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів (п. 164.4 ст. 164 Кодексу).
   
   Порядок оподаткування іноземних доходів передбачено п. 170.11 ст. 170 Кодексу, п.п. 170.11.1 якого визначено, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу.
   
   Абзацом першим п.п. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Кодексу встановлено, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, сума такого зменшення визначається у річній податковій декларації.
   
   Зауважуємо, що згідно з п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу платник податку, що отримує, зокрема, іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року в терміни, передбачені п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу, а також сплатити податок з таких доходів у строк, встановлений п. 179.7 ст. 179 Кодексу.
   
   Отже, дохід, отриманий фізичною особою-резидентом від юридичної особи-нерезидента у вигляді подарованих корпоративних прав, що становлять частку статутного капіталу юридичної особи-нерезидента, у розумінні Кодексу є іноземним доходом, який визначений у грошовому виразі. У разі отримання такого доходу в іноземній валюті, його сума перераховується у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент отримання, і включається такою особою до загального річного оподатковуваного доходу. При цьому фізична особа-резидент зобов’язана подати податкову декларацію та самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною ст. 167 Кодексу.
   
   Щодо застосування норми п. 164.5 ст. 164 Кодексу під час нарахування (надання) іноземного доходу.
   
   Відповідно до п. 164.5 ст. 164 Кодексу під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:
   
   К = 100 : (100 - Сп),
   
   де К - коефіцієнт;
   
   Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.
   
   Оскільки об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб є сума іноземного доходу, отримана фізичною особою – резидентом, яка перераховується у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент отримання, коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ст. 164 Кодексу, не застосовується.
   
   
   В.о. Голови
С.В. Білан

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления