Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О налогообложении дохода, полученного в результате принятия наследства

О налогообложении дохода, полученного в результате принятия наследства   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
    від 14.04.2016 № 321/К/25-01-13-01-15
   
   Про розгляд листа

   
   Головне управління ДФС у Чернігівській області, керуючись пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14, ст. 191 та ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі –Кодекс), уважно розглянуло звернення щодо оподаткування доходу, отриманого в результаті прийняття спадщини, та в межах компетенції повідомляє.
   
   Дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно із розділом IV Кодексу, включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
   
   Відповідно до пп. «б» пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Кодексу за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, зазначеної в пп. «а», «б», «ґ» п. 174.1 ст. 174 Кодексу, що успадковується особою, яка є інвалідом І групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності, зазначеної в підпунктах «а», «б» п. 174.1 ст. 174 Кодексу, що успадковуються дитиною-інвалідом.
   
   Згідно із ст. 6 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-III із змінами та доповненнями правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
   
   Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
   
   Статтею 1 Закону України від 06 жовтня 2005 року № 2961-IV «Про реабілітацію інвалідів в Україні» передбачено, що дитина-інвалід – особа віком до 18 років (повноліття) зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
   
   Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення оподатковується за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 Кодексу (5%) (п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Кодексу).
   
   Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
   
   Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини (пп.174.3 ст.174 Кодексу).
   
   Згідно з п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно із розділом IV Кодексу.
   
   Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного пп.1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу.
   
   Враховуючи те, що фізична особа по досягненню нею повноліття (18 років) втрачає статус дитини-інваліда, то вартість будь-якого об’єкта спадщини, який успадковується такою фізичною особою від фізичної особи - резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5% та зазначається в річній податковій декларації.
   
   Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 Кодексу податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.
   
   При цьому, згідно із ст. 52 Кодексу за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
   
   Вищевикладена відповідь на Ваш лист діє до внесення змін до статей Кодексу та до нормативно-правових актів, на які йде посилання.
   
   
   Заступник начальника
О.І. Марухленко

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления