Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О налогообложении налогом на прибыль в случае ликвидации и передачи имущества учредителям при различных оценках земли (нормативно-денежная и экспертно денежная)

О налогообложении налогом на прибыль в случае ликвидации и передачи имущества учредителям при различных оценках земли (нормативно-денежная и экспертно денежная)   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 02.02.2016 р. № 1081/С/99-99-19-02-02-15

   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оподаткування податком на прибуток у разі ліквідації і передачі майна засновникам при різних оцінках землі (нормативно-грошова і експертно грошова) та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
   
   Статтею 104 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) встановлено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
   
   Відповідно до ст. 107 ЦКУ після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог, комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, яка припиняється, щодо всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.
   
   Згідно з п. 111.12 ст. 111 ЦКУ майно юридичної особи, що залишилося після задоволення вимог кредиторів (у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування), передається учасникам юридичної особи, якщо інше не встановлено установчими документами юридичної особи або законом.
   
   Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень підпунктів 44.2, 44.3 ст. 44 Кодексу (п.п. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Кодексу).
   
   Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств (п. 297.1 ст. 297 Кодексу).
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления