Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О налогообложении операций по погашению дебиторской задолженности за услуги, возникшей в период пребывания на упрощенной системе налогообложения, если такое погашение происходит на общей системе налогообложения

О налогообложении операций по погашению дебиторской задолженности за услуги, возникшей в период пребывания на упрощенной системе налогообложения, если такое погашение происходит на общей системе налогообложения   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 18.04.2016 р. № 8646/6/99-99-19-02-02-15

   
   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оподаткування операцій з погашення дебіторської заборгованості за послуги, що виникла у період перебування на спрощеній системі оподаткування, якщо таке погашення відбувається на загальній системі оподаткування, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
   
   Відповідно до п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
   
   Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств".
   
   Розділом ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях з погашення дебіторської заборгованості за послуги, що виникла в період перебування на спрощеній системі оподаткування.
   
   Отже, операції з погашення дебіторської заборгованості, що виникла на спрощеній системі оподаткування, під час перебування на загальній системі оподаткування формуються згідно з правилами бухгалтерського обліку.
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления