Отключить рекламу
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О налогообложении операций с топливом

О налогообложении операций с топливом   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 20.04.2016 р. № 2363/10/20-40-40-02-25

   
   
   Згідно з абз. 3 п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків. При цьому, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є об’єктом оподаткування акцизним податком (п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ).
   
   Відповідно до п. 1.2. розділу 1 Інструкції щодо вимог пожежної безпеки під час проектування автозаправних станцій (затверджена Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи 06.12.2005 N 376 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.03.2006 за N 291/12165):
   
   автозаправна станція - комплекс будинків, споруд, технологічного обладнання, призначений для приймання, зберігання моторного палива та заправлення ним автотранспорту (мототранспорту) (далі - автотранспорт);
   
   автомобільна газозаправна станція (далі - АГЗС) - автозаправна станція, технологічне обладнання якої призначене для заправлення автотранспорту тільки скрапленими вуглеводневими газами;
   
   стаціонарний автомобільний газозаправний пункт (далі - АГЗП-стаціонарний) - автозаправна станція, технологічне обладнання якої призначене для заправлення автотранспорту тільки скрапленим вуглеводневим газом із стаціонарних резервуарів ємністю відповідно до ДБН В.2.5-20-2001 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Газопостачання" (далі - ДБН В.2.5-20-2001);
   
   тимчасовий автомобільний газозаправний пункт (далі - АГЗП-тимчасовий) - автозаправна станція, технологічне обладнання якої призначене для заправлення автотранспорту тільки скрапленим вуглеводневим газом із автогазозаправника заводського виготовлення з резервуаром ємністю відповідно до ДБН В.2.5-20-2001,
   
   п. 2.1. розділу ІІ Правил безпеки систем газопостачання (затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 № 285 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.06.2015 за № 674/27119) визначено:
   
   автомобільна газозаправна станція зріджених вуглеводневих газів (автогазозаправна станція) - комплекс, призначений для заправки газобалонних установок автомобілів зріджених вуглеводневих газів;
   
   автомобільний газозаправний пункт зріджених вуглеводневих газів - стаціонарний або пересувний комплекс, призначений для заправлення паливних балонів зріджених вуглеводневих газів автомобільного транспорту із стаціонарних резервуарів або з автоцистерн.
   
   Таким чином, у разі відповідності ГПС вказаним термінам автомобільної газозаправної станції та реалізації (фактичного відпуску) палива безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, підприємство повинно сплачувати акцизний податок за ставкою 0,42 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) палива (п.п. 213.3.10 п. 213.3 ст. 213 ПКУ).
   
   ПКУ не визначено поняття оптової торгівлі паливом, однак введено термін «реалізація пального для цілей розділу VI кодексу», а саме - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. При цьому, не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.
   
   П.п. 213.1.2 п. 213.1. ст. 213 ПКУ до об'єктів оподаткування віднесено операції реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу.
   
   При використанні підакцизних товарів (продукції) для власних виробничих потреб датою виникнення податкових зобов'язань є дата їх передачі для такого використання, крім використання для виробництва підакцизних товарів (продукції) (п. 216.6 ст. 216 ПКУ).
   
   Таким чином, суб’єкт господарювання, що здійснює реалізацію та/або передачу в межах одного підприємства підакцизних товарів (палива) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснив внесок підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу, повинен сплачувати акцизний податок за ставкою встановленою п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПКУ попередньо зареєструвавшись платником акцизного податку в порядку встановленому п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 ПКУ. При цьому, якщо обсяги реалізованого (витраченого) пального в межах одного підприємства не перевищують обсяги отриманого пального від інших платників акцизного податку, з яких сплачено акцизний податок, то у нього не виникатиме об’єкта оподаткування відповідно до п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, згідно якого, об'єктами оподаткування є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:
   
   - отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
   
   - ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
   
   - вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
   
   
   
   Заступник начальника
Н.В.Свєтош

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления