Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • О периоде применения пени

О периоде применения пени   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 14.04.2016 р. № 8440/6/99-99-10-03-02-15
   
   Про надання відповіді

   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист стосовно нарахування пені та в межах компетенції повідомляє таке.
   
   Щодо періоду застосування пені
   
   Нарахування пені визначається главою 12 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
   
   Так, п.п. 129.1.2 п.120.1 ст.129 Кодексу передбачено, що нарахування пені розпочинається у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
   
   Отже, вказана норма чітко визначає період нарахування пені, в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження, тому положення п.102.1 Кодексу до визначення терміну, за який розраховується пеня, не застосовується.
   
   Щодо віднесення пені, передбаченої главою 12 Кодексу, до адміністративно-господарських санкцій
   
   Статтею 238 Господарського кодексу України (далі – ГК) визначено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
   
   Статтею 250 ГК визначено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
   
   Водночас дія цієї статті не поширюється на штрафні санкції, розмір і порядок стягнення яких визначені Кодексом, Законом України ,,Про банки і банківську діяльність” та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на органи доходів і зборів.
   
   
   
   Голова
Р.М. Насіров

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления