Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О плате за землю

О плате за землю   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ
   
   ЛИСТ
   
   від 22.01.2016 р. № 1125/10/26-15-11-03-18

   
   
   Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві розглянуло лист …..щодо плати за землю та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
   
   Основним законодавчим актом, що регулює земельні відносини в Україні є Земельний кодекс України від 25.10.2001 № 2768-III (далі - Земельний кодекс), а справляння плати за землю здійснюється відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - Податковий кодекс).
   
   Згідно зі статтею 206 Земельного кодексу, використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
   
   Відповідно до статті 269 Податкового кодексу платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
   
   Статтею 270 Податкового кодексу визначено, що об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
   
   Відповідно до пункту 1 статті 35 Земельного кодексу, громадяни України мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки із земель державної та комунальної власності для ведення індивідуального або колективного садівництва.
   
   Пунктом 3 статті 19 Земельного кодексу визначено, що земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо.
   
   Землі загального користування садівницького товариства є його власністю. До земель загального користування товариства належать земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями i спорудами та іншими об’єктами загального користування (пункт 4 статті 35 Земельного кодексу).
   
   Згідно з пунктом 6 статті 35 Земельного кодексу, використання земельних ділянок садівницьких товариств здійснюється відповідно до закону та статутів цих товариств.
   
   Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених Земельним кодексом, або за результатами аукціону (стаття 116 Земельного кодексу).
   
   Статтею 125 Земельного кодексу визначено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
   
   Якщо громадяни, члени садівницького товариства, отримали документ, що засвідчує право власності на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку згідно зі статтею 281 Податкового кодексу, є платниками земельного податку. Нарахування фізичним особам земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.
   
   Порядок обчислення плати за землю для юридичних осіб визначено статтею 286 Податкового кодексу.
   
   Так, юридичні особи – платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою.
   
   Тобто, садівницькі товариства є платниками земельного податку за земельні ділянки, включаючи земельні ділянки загального користування, надані таким товариствам для ведення садівництва і щодо яких члени товариства не оформили право на свої земельні ділянки.
   
   Враховуючи вищезазначене, для оформлення правовстановлюючих документів на землю ……. необхідно звернутися до відповідних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин.
   
   Аналогічне роз’яснення із зазначеного питання розміщено на загальнодоступному інформаційно – довідковому ресурсі «ЗІР» ДФС України в розділі «Запитання–відповіді», категорія 112 «Плата за землю», підкатегорія 112.01 «Платники податків».
   
   Додатково повідомляємо, що згідно ст. 52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
   
   
   Заступника начальника
Е.М. Пруднікова

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления