Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • О порядке налогообложения НДС операций по экспорту товаров по цене ниже себестоимости

О порядке налогообложения НДС операций по экспорту товаров по цене ниже себестоимости   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 19.04.2016 р. № 8831/6/99-99-19-03-02-15
   
   Про розгляд листа

   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів за ціною, нижчою собівартості, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
   
   У 2015 році база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначалася виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. При цьому, зокрема, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг, у тому числі і при здійсненні операцій з вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі експорту, не могла бути нижче їх собівартості (пункт 188.1 статті 188 Кодексу в редакції, яка діяла до 01.01.2016).
   
   Детальні роз’яснення щодо практичного застосування зазначеної норми Кодексу надано листом ДФС від 07.04.2015 № 12082/7/99-99-19-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці "Електронне адміністрування ПДВ" за адресою: www.sfs.gov.ua, та який підприємство може використовувати у своїй діяльності.
   
   На доповнення до зазначеного листа повідомляємо, що оскільки обсяг операцій, розрахований виходячи з перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів над фактичною ціною їх постачання, не формує вартості експортованого товару, нульова ставка до такого обсягу не застосовується, а тому в податковій накладній з позначкою „17” визначається сума ПДВ за основною ставкою.
   
   Починаючи з 1 січня 2016 року, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг, у тому числі за операціями з експорту товарів, не може бути нижче звичайних цін (відповідно до змін, внесених до пункту 188.1 статті 188 Кодексу Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році").
   
   
   Голова
Р.М. Насіров

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления