при подписке на рассылку
gift_icon
  • О порядке представления налоговой отчетности по рентной плате за специальное использование воды

О порядке представления налоговой отчетности по рентной плате за специальное использование воды   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 04.02.2016 р. № 2336/6/99-99-15-04-01-15

   
   Державна фіскальна служба України на лист (далі - Товариство) щодо порядку подання податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води (далі - Рентна плата), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі- Кодекс), повідомляє.
   
   Пунктом 63.3 статті 63 Кодексу встановлено, що з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
   
   Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.
   
   Зокрема, об’єктом оподаткування Рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, а об’єктом, пов’язаним з оподаткуванням, є водний об’єкт, з якого здійснюється забір води для використання водокористувачем.
   
   Пунктом 3 частини першої статті 66 Бюджетного кодексу України визначено, що 50 відсотків Рентної плати зараховується до доходів загального фонду обласних бюджетів користувачами води за місцем її забору.
   
   З метою забезпечення єдиного підходу до здійснення обліку платників Рентної плати та подання податкової звітності з Рентної плати, припис підпункту 257.3.4 пункту 257.3 статті 257 Кодексу в частині подання платником Рентної плати податкової звітності за місцем податкової реєстрації необхідно застосовувати з урахуванням пункту 63.3 статті 63 Кодексу, тобто за неосновним місцем обліку - місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.
   
   Таким чином, товариство зобов’язане знаходитись на обліку як платник Рентної плати в органах державної фіскальної служби за місцезнаходженням водних об’єктів, з яких здійснюється забір води для використання у господарській діяльності, та сплачувати Рентну плату за весь обсяг фактично використаної води за ставками Рентної плати, встановленими для водних об’єктів відповідної території.
   
   
   Голова
Р. М. Насіров

   
   
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления