Отключить рекламу

при подписке на рассылку
  • О порядке представления налоговой отчетности по рентной плате за специальное использование воды

О порядке представления налоговой отчетности по рентной плате за специальное использование воды   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 04.02.2016 р. № 2336/6/99-99-15-04-01-15

   
   Державна фіскальна служба України на лист (далі - Товариство) щодо порядку подання податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води (далі - Рентна плата), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі- Кодекс), повідомляє.
   
   Пунктом 63.3 статті 63 Кодексу встановлено, що з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
   
   Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.
   
   Зокрема, об’єктом оподаткування Рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, а об’єктом, пов’язаним з оподаткуванням, є водний об’єкт, з якого здійснюється забір води для використання водокористувачем.
   
   Пунктом 3 частини першої статті 66 Бюджетного кодексу України визначено, що 50 відсотків Рентної плати зараховується до доходів загального фонду обласних бюджетів користувачами води за місцем її забору.
   
   З метою забезпечення єдиного підходу до здійснення обліку платників Рентної плати та подання податкової звітності з Рентної плати, припис підпункту 257.3.4 пункту 257.3 статті 257 Кодексу в частині подання платником Рентної плати податкової звітності за місцем податкової реєстрації необхідно застосовувати з урахуванням пункту 63.3 статті 63 Кодексу, тобто за неосновним місцем обліку - місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.
   
   Таким чином, товариство зобов’язане знаходитись на обліку як платник Рентної плати в органах державної фіскальної служби за місцезнаходженням водних об’єктів, з яких здійснюється забір води для використання у господарській діяльності, та сплачувати Рентну плату за весь обсяг фактично використаної води за ставками Рентної плати, встановленими для водних об’єктів відповідної території.
   
   
   Голова
Р. М. Насіров

   
   
   

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу