Отключить рекламу
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О порядке применения упрощенной системы налогообложения, а также о получении льготы по НДС

О порядке применения упрощенной системы налогообложения, а также о получении льготы по НДС   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 25.05.2016 р. № 276/ФОП/20-40-13-01-15

   
   
   Відповідно до норм ст. 42, 44, 47 Господарського кодексу України від 16.01.2003 N 436-IV підприємництво - це безпосередня самостійна, систематична на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
   
   Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено гл.1 р. ХІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 –VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ).
   
   Відповідно до пп.5 пп.291.5.1 п.291.5 ст.291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (фізичні особи - підприємці), які здійснюють видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення.
   
   Добування корисних копалин - сукупність технологічних операцій з вилучення, у тому числі з покладів дна водойм, та переміщення, у тому числі тимчасове зберігання, на поверхню частини надр (гірничих порід, рудної сировини тощо), що вміщує корисні копалини (підпункт 14.1.51 пункт 14.1 статті 14 ПКУ).
   
   Підпунктом 14.1.91 ПКУ визначено, що корисні копалини – це природні мінеральні утворення органічного та неорганічного походження у надрах, у тому числі будь-які підземні води, а також техногенні мінеральні утворення в місцях видалення відходів виробництва та втрат продуктів переробки мінеральної сировини, які можуть бути використані у сфері матеріального виробництва і споживання безпосередньо або після первинної переробки.
   
   Відповідно до п. 2 Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05 травня 1997 року №432, корисні копалини - це природні мінеральні утворення органічного та неорганічного походження у надрах, на поверхні землі, у джерелах вод і газів, на дні водоймищ, а також техногенні мінеральні утворення в місцях видалення відходів виробництва та втрат продуктів переробки мінеральної сировини, а мінеральна сировина - це корисна копалина, видобута та перероблена на товарну продукцію гірничого виробництва.
   
   До переліку корисних копалин місцевого значення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року N 827 «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» із змінами та доповненнями (далі – Перелік №827), належать:
   
   - сировина для хімічних меліорантів ґрунтів (вапняк, гіпс, гажа, сапропель);сировина для будівельного вапна та гіпсу (гіпс, вапняк, крейда); сировина піщано-гравійна (пісок);сировина цегельно-черепична (суглинок, супісок); інші корисні копалини, що не включені до Переліку корисних копалин загальнодержавного значення.
   
   Згідно з Переліком №827 до копалин загальнодержавного значення належать, зокрема, кам`яне та буре вугілля.
   
   Отже, фізична особа – підприємець не має право здійснювати реалізацію кам`яного та бурого вугілля та виробів із них на спрощенній системі оподаткування.
   
   Відповідно до пункту 45 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ тимчасово, до 1 липня 2017 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.
   
   Платник податків може відмовитися від використання зазначеної пільги чи зупинити її використання на один або декілька звітних (податкових) періодів шляхом подання заяви. Заява, у якій зазначається перелік товарних позицій товарів згідно з УКТ ЗЕД і період, на який платник відмовляється чи зупиняє використання пільги, подається до контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків.
   
   Відмова від використання пільги, зазначеної у цьому пункті, чи зупинення її використання застосовується з першого числа звітного (податкового) періоду, в якому подано заяву.
   
   Таким чином, у разі відмови платника від використання режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, визначеного пунктом 45 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ, дата виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за такими операціями визначаються за касовим методом.
   
   Також повідомляємо, що відповіді на будь-які питання відносно податкового законодавства, Ви можете отримати звернувшись до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (у режимі on-line за тел.: 0-800-501-007 з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі) зі стаціонарних телефонів безкоштовно та Е-пошта: idd@sts.gov.ua (цілодобово).
   
   
   
   Заступник начальника
Н.В. Свєтош

   
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления