Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О порядке составления поставщиками электроэнергии налоговых накладных по операциям по получению платы за перетоки реактивной энергии

О порядке составления поставщиками электроэнергии налоговых накладных по операциям по получению платы за перетоки реактивной энергии   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 14.01.2016 р. № 513/6/99-99-19-03-02-15
   
   Про розгляд листа

   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо порядку складання постачальниками електроенергії податкових накладних за операціями з отримання плати за перетікання реактивної енергії, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
   
   Підпунктом 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що електрична та теплова енергія, газ, пар, вода, повітря, охолоджене чи кондиційоване з метою застосування терміна "постачання товарів" вважаються товаром.
   
   Згідно з пунктом 5.3 статті 5 розділу І Кодексу терміни, що застосовуються у цьому Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
   
   Відповідно до розділу I "Загальні положення" Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики в Україні від 31 липня 1996 року N 28 (зареєстрована у Міністерстві юстиції України 02.08.1996 р. за N 417/1442) (далі - Правила N 28), електрична енергія (активна) - енергоносій, який виступає на ринку як товар, що відрізняється від інших товарів особливими споживчими якостями та фізико-технічними характеристиками (одночасність виробництва та споживання, неможливість складування, повернення, переадресування), які визначають необхідність регулювання та регламентації використання цього товару.
   
   Електрична енергія (реактивна) - технологічно шкідлива циркуляція електричної енергії між джерелами електропостачання та приймачами змінного електричного струму, викликана електромагнітною незбалансованістю електроустановок.
   
   Плата за перетікання реактивної електроенергії - плата за послуги, які електропередавальна організація або власник технологічних електричних мереж змушені надавати споживачу, якщо він експлуатує електромагнітно незбалансовані електроустановки.
   
   Таким чином, Правилами N 28 розділено поняття електроенергії (активної) та плати за перетікання реактивної електроенергії, визначаючи останню платою за послуги, а не за поставлений товар.
   
   Отже, з метою оподаткування податком на додану вартість операція з постачання електроенергії (активної) є операцією з постачання товару, а плата за перетікання реактивної електроенергії є платою за послуги.
   
   Порядок заповнення податкової накладної у разі постачання послуг роз’яснено листом ДФС від 28.01.2015 р. N 2394/7/99-99-19-03-02-17, який надіслано головним управлінням ДФС в областях, м. Києві, Міжрегіональному головному управлінню ДФС - Центральному офісу з обслуговування великих платників для використання в роботі та проведення роз’яснювальної роботи серед платників податків, а також розміщено на офіційному порталі ДФС.
   
   Зокрема, у листі зазначено, що у разі якщо вартість послуги визначається із застосуванням одиниць обліку, які відображаються у первинних документах, регістрах бухгалтерського обліку, то у графах 5.1 та 5.2 податкової накладної зазначаються одиниці виміру (умовне позначення і код) згідно з КСПОВО.
   
   У разі якщо послуга, що надається, не має одиниці обліку, у графі 5.1 зазначається "послуга", а графа 5.2 не заповнюється.
   
   Отже, якщо постачальник електроенергії отримує від покупця плату за перетікання реактивної електроенергії, то зважаючи на те, що плата за перетікання реактивної електроенергії визначається у гривнях та не має окремої одиниці обліку, при заповненні податкової накладної за такою операцією у графі 5.1 зазначається "послуга", а графа 5.2 не заповнюється.
   
   При цьому, оскільки плата за перетікання реактивної електроенергії є платою за послуги та відповідно не є підакцизним товаром, графа 4 "Код товару згідно з УКТ ЗЕД" податкової накладної у разі постачання такої послуги не заповнюється.
   
   Голова
Р. М. Насіров

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления