Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О предоставлении налоговой консультации по вопросам заполнения налоговой декларации по налогу на недвижимое имущество, отличное от земельного участка, а также уплаты такого налога в случае наличия в собственности налогоплательщика - юридического лица нежилых помещений, находящихся в жилых домах

О предоставлении налоговой консультации по вопросам заполнения налоговой декларации по налогу на недвижимое имущество, отличное от земельного участка, а также уплаты такого налога в случае наличия в собственности налогоплательщика - юридического лица нежилых помещений, находящихся в жилых домах   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 14.06.2016 р. № 1339/10/10-36-13-04

   
   
   Головне управління ДФС у Київській області, в межах компетенції та згідно з нормами чинного законодавства, розглянуло звернення, щодо надання податкової консультації з питань заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також сплати такого податку в разі наявності у власності платника податків – юридичної особи нежитлових приміщень, які знаходяться в житлових будинках, та повідомляє наступне.
   
   Питання оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки регулюються статтею 266 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Зокрема, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 ПКУ – є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
   
   Об'єктом оподаткування згідно підпункту 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 ПКУ - є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
   
   Згідно з підпунктами 14.1.129 та 14.1.1291 пункту 14.1 статті 14 ПКУ об'єкти житлової нерухомості – це будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки, а об'єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені законодавством до житлового фонду.
   
   Слід зазначити, що у нежитловій нерухомості окремо виділяють такі об’єкти, як господарські (присадибні) будівлі. Так, відповідно до підпункту «е» підпункту 14.1.1291 пункту 14.1 статті 14 ПКУ, господарські (присадибні) будівлі це допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.
   
   Отже, вважаємо, що нежитлові приміщення, які знаходяться в житлових будинках та перебувають в окремій власності, можуть бути віднесені до господарських (присадибних) будівель. Таке віднесення можна зробити за умови, що зазначені у Вашому зверненні приміщення, не відносяться до інших типів нерухомості.
   
   Підпунктом 266.3.3 пункту 266.3 статті 266 ПКУ визначено, що база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.
   
   Відповідно до порядку обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначеного пунктом 266.7 статті 266 ПКУ, - платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
   
   Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.
   
   Форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки затверджена Наказом Міністерства фінансів України 10.04.2015 № 408.
   
   Згідно вказаної форми декларації, в стовпчику 2 зазначається код типу об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості. Перелік таких кодів визначений в примітках до декларації під символом «*» та складається з дев'яти цифр (від «1» до «9»), які визначають різні типи об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, а саме:
   
   1 – квартира;
   
   2 – житловий будинок;
   
   3 – інший об’єкт житлової нерухомості;
   
   4 – будівля готельна;
   
   5 – будівля офісна;
   
   6 – будівля торговельна;
   
   7 – гараж;
   
   8 – будівля для публічних виступів;
   
   9 – інша будівля.
   
   В разі, коли об’єкти нерухомості не визначаються кодами «1» - «8», то в декларації їх слід зазначати із кодом «9». Зокрема, під кодом «9» можуть бути визначені господарські (присадибні) будівлі.
   
   Відносно питань сплати, зазначимо наступне.
   
   Згідно зі статтею 10 ПКУ, податок на майно віднесено до місцевих податків.
   
   Зарахування місцевих податків та зборів до відповідних місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України.
   
   Відповідно до пункту 2.1 розділу ІІ Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 року № 758, в органах Казначейства щорічно на початок нового бюджетного періоду відповідно до Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети та бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 року № 11 (далі Наказ № 11), відкриваються рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів.
   
   З огляду на відсутність даних щодо конкретних об’єктів нерухомого майна та місця їх розташування, повідомляємо, що інформація про реквізити бюджетних рахунків за надходженнями, відкритих в органах Казначейства доведена до платників у встановленому порядку, зокрема, розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України в рубриці «Бюджетні рахунки». Крім того, таку інформацію Ви можете отримати звернувшись безпосередньо до контролюючих органів, за місцем розташування кожного з об’єктів нерухомості.
   
   Згідно Класифікації доходів бюджету, затвердженої Наказом № 11, для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначено наступні коди:
   
   18010100 - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості;
   
   18010200 - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості;
   
   18010300 - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості;
   
   18010400 - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості.
   
    Таким чином, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів нежитлової нерухомості сплачується юридичними особами з кодом класифікація доходів бюджету «18010400».
   
   Додатково інформуємо Вас, що для платників податків на базі Інформаційно-довідкового центру Державної Фіскальної служби України працює Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР), за допомогою якого можна отримати роз'яснення з питань податкового і валютного законодавства. Центр працює щоденно з 8-00 до 20-00 години, крім суботи та неділі. Дзвінки безкоштовні, приймаються зі стаціонарних телефонів за єдиним багатоканальним телефонним номером 0-800-501-007.
   
   Відповідно до підпункту 14.1.172 пункту 14.1 статті 14 ПКУ податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.
   
   Слід зазначити, що згідно із статтею 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
   
   При цьому, листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, вони мають роз'яснювальний, інформаційний характер і не встановлюють правових норм.
   
   
   
   
   Заступник начальника
А.В. Ліпінський

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления