Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • О предоставлении разъяснения относительно размера единого налога при переходе с розничной торговли на оптовую

О предоставлении разъяснения относительно размера единого налога при переходе с розничной торговли на оптовую   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 09.02.2016 р. № 16/14з/17-00-17-01

   
   
   Головне управління ДФС у Рівненській області, розглянувши письмовий запит від 26.01.2016 р. щодо надання роз’яснення стосовно розміру єдиного податку при переході з роздрібної торгівлі на оптову, відповідно до вимог ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та повідомляє .
   
   Торговельна діяльність в Україні є однією з найпоширеніших форм підприємництва. Відповідно до п. 1 ст. 263 Господарського кодексу господарсько-торговельною є діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання в сфері товарного обігу, спрямована на реалізацію продукції виробничо-технічного призначення і виробів народного споживання. У п. 3 ст. 263 цього Кодексу наведено форми господарсько-торговельної діяльності, які можуть здійснювати суб’єкти господарювання, зокрема: оптова торгівля; роздрібна торгівля і громадське харчування; продаж і передача в оренду засобів виробництва тощо.
   
   Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Кодексу до третьої група платників єдиного податку це фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.
   
   Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи згідно п.293.3 Кодексу встановлюється у розмірі
   
   1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;
   
   2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
   
   Отже, якщо СПД- фізична особа платник єдиного податку не змінює групу єдиного податку, а лише вид діяльності, то ставка сплати єдиного податку не змінюється.
   
   З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (http://zir.minrd.gov.ua).
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления