при подписке на рассылку
gift_icon
  • О предоставлении разъяснения, с какого момента отсчитывается годичный срок для применения понятия повторности при привлечении налогоплательщика к ответственности

О предоставлении разъяснения, с какого момента отсчитывается годичный срок для применения понятия повторности при привлечении налогоплательщика к ответственности   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 27.05.2016 р. № 11713/6/99-99-10-02-15

   
   Державна фіскальна служба України за результатами розгляду листа <...> про надання роз'яснення, з якого моменту відлічується річний строк для застосування поняття повторності під час притягнення платника податків до відповідальності за ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП), у межах компетенції повідомляє.
   
   Відповідно до ч. 1 - 5 ст. 1651 КпАП порушення порядку нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, іншої звітності та відомостей, передбачених Законами України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" і "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", порушення встановленого порядку використання та здійснення операцій з коштами Пенсійного фонду України тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   
   Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у ч. 1 цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно - від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   
   Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, - від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   
   Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, - від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   
   Дії, передбачені ч. 3 або 4 ст. 1651 КпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від ста п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   
   З аналізу норм ч. 2 та 5 ст. 1651 КпАП вбачається визначальним для визначення повторності для застосування адміністративної відповідальності факт, що особу протягом року було піддано адміністративному стягненню за правопорушення, зазначене у ч. 1, 3 або 4 ст. 1651 КпАП.
   
   Отже, для визначення повторності перебіг календарного року розпочинається з моменту притягнення особи до адміністративної відповідальності за одне із правопорушень, зазначених у ч. 1, 3 або 4 ст. 1651 КпАП.
   
   
   
   Голова
Р. Насіров

   
   
   

Отключить рекламу