Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О представлении налоговой декларации об имущественном состоянии и доходах

О представлении налоговой декларации об имущественном состоянии и доходах   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 13.01.2016 р. № 234/П/99-99-17-02-02-14

   
   Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи та відповідно до вимог ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) надає податкову консультацію.
   
   Платники податків зобов’язані подавати до контролюючого органу у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Кодексу).
   
   Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюється ст. 177 Кодексу.
   
   Згідно з п. 177.11 ст. 177 Кодексу фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію про майновий стан і доходи у термін, визначений пп. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 Кодексу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (до 10 лютого 2016 року), в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
   
   Податкова декларація подається за вибором платника податків, в один із таких способів: особисто платником податків або уповноваженою на це особою, надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством (п. 49.3 ст. 49 Кодексу).
   
   У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснювати таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею, а при поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк (п. 49.5 ст. 49 Кодексу).
   
   Відповідно до п. 179.4 ст. 179 Кодексу платники податку на доходи фізичних осіб звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи у таких випадках: незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які є малолітніми/ неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року, перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації, перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року, перебувають на строковій службі станом на кінець звітного податкового року.

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления