Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О признании обособленных подразделений юридического лица плательщиками налога на прибыль и представления ими налоговых деклараций по налогу на прибыль предприятий

О признании обособленных подразделений юридического лица плательщиками налога на прибыль и представления ими налоговых деклараций по налогу на прибыль предприятий   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 22.01.2016 р. № 1194/6/99-95-42-03-15

   
   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист …….щодо визнання відокремлених підрозділів юридичної особи платниками податку на прибуток та подання ними податкових декларацій з податку на прибуток підприємств і повідомляє таке.
   
    Відповідно до п.п. 133.1.5 п. 133.1 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у редакції, чинній до 01.01.2015, відокремлені підрозділи платників податку на прибуток суб’єктів господарювання - юридичних осіб, які проводили господарську діяльність як на території України, так і за її межами, за винятком представництв, визначались платниками податку з числа резидентів.
   
    Тобто відокремлені підрозділи, які були самостійними платниками податку на прибуток, визначали податкове зобов’язання з податку на прибуток на підставі податкової декларації, яку подавали до контролюючих органів, та сплачували податок на прибуток за своїм місцем знаходженням.
   
    Підпунктом 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Кодексу у редакції, яка діє після 01.01.2015, встановлено, що платниками податку на прибуток - резидентами
   
   є суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 ст. 133 Кодексу.
   
    Отже, з 01.01.2015 після внесення змін до Кодексу Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» відокремлені підрозділи юридичної особи не є платниками податку на прибуток.
   
   Починаючи з податкових звітних періодів 2015 року, головне підприємство (юридична особа), яке має у складі відокремлені структурні підрозділи, визначає податкове зобов’язання з податку на прибуток у податковій декларації в цілому по платнику податку – юридичній особі з урахуванням показників діяльності структурних підрозділів. При цьому податок на прибуток сплачується головним підприємством за його місцезнаходженням.
   
   
   Перший заступник Голови
С.В. Білан

   

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления