Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • О расчете корректировки

О расчете корректировки



   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС
   ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ
   
   ЛИСТ
   
   від 01.12.2015 р. № 26265/10/28-10-06-11
   
   Щодо розрахунку коригування

   
   Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист та в межах своїх повноважень згідно п. 52.4 ст. 52 Податкового кодексу України повідомляє наступне.
   
   Згідно з пунктом 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).
   
   Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
   
   - постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
   
   - отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.
   
   Враховуючи викладене, у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг податкові зобов'язання постачальника (продавця) та податковий кредит отримувача (покупця) підлягають коригуванню на підставі складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування. Оскільки розрахунок коригування складений в одному податковому періоді, а зареєстрований в іншому (у межах встановленого пунктом 201.10 статті 201 Кодексу 15-денного терміну), то на підставі такого розрахунку коригування постачальник зменшує податкові зобов'язання у податковій звітності, яка подається за результатами звітного періоду, в якому складено такий розрахунок коригування.
   
   Відповідно до форми додатка 1 до податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 р. N 966, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 р. за N 1267/26044, у разі коригування податкових зобов'язань та/або податкового кредиту згідно зі статтею 192 Кодексу у графі 7 таблиць 1, 2, 3 зазначається дата отримання отримувачем (покупцем) розрахунку коригування.
   
   Враховуючи положення пункту 192.1 статті 192 Кодексу та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246, у разі:
   
   - якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг на користь постачальника, то у графі 7 таблиць 1, 2 та 3 додатка 1 до декларації зазначається дата отримання покупцем розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН;
   
   - якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника, то у графі 7 таблиць 1, 2 та 3 додатку 1 до податкової декларації з ПДВ зазначається дата отримання розрахунку коригування продавцем.
   
   Пунктом 201.10 статті 201 Кодексу визначено, що підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
   
   З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН, покупець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в ЄРПН та отриманими покупцем.
   
   Таким чином, датою отримання розрахунку коригування покупцем вважається дата реєстрації такого розрахунку в ЄРПН.
   
   Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу, податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН.
   
   Пунктом 3 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. N 1246, передбачено, що розрахунок коригування, складений платником податку до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг), підлягає реєстрації таким платником податку.
   
   Незалежно від того, що на дату повернення попередньої оплати покупець набув статусу платника ПДВ, згідно з п. 22 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. N 957, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.10.2014 р. за N 1235/26012 із змінами та доповненнями, такий розрахунок коригування не видається отримувачу та підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником.
   
   Розрахунок коригування, складений платником ПДВ до податкової накладної, яка не підлягає наданню покупцю (неплатнику ПДВ), також покупцю не надається та відображається у розділі I "Податкові зобов'язання" податкової декларації з ПДВ у відповідному рядку залежно від дати складання податкової накладної, до якої складається розрахунок коригування (до 01.02.2015 р. чи після 01.02.2015 р.).
   
   Аналогічна позиція викладена у листі МГУ ДФС Центрального офісу з обслуговування ВП від 06.11.2015 р. N 24866/10/28-10-06-11 та у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" на сайті Державної фіскальної служби України.
   
   Таким чином:
   
   У разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг податкові зобов'язання постачальника (продавця) та податковий кредит отримувача (покупця) підлягають коригуванню на підставі складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування. Оскільки розрахунок коригування складений в одному податковому періоді, а зареєстрований в іншому (у межах встановленого пунктом 201.10 статті 201 Кодексу 15-денного терміну), то на підставі такого розрахунку коригування постачальник зменшує податкові зобов'язання у податковій звітності, яка подається за результатами звітного періоду, в якому складено такий розрахунок коригування.
   
   Аналогічна позиція викладена у листах Державної фіскальної служби України від 27.10.2015 р. N 22541/6/99-99-19-03-02-15, від 16.11.2015 р. N 24343/6/99-99-19-03-02-15.
   
   Враховуючи положення пункту 192.1 статті 192 Кодексу та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246, у разі:
   
   - якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг на користь постачальника, то у графі 7 таблиць 1, 2 та 3 додатка 1 до декларації з податку на додану вартість зазначається дата отримання покупцем розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН;
   
   - якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника, то у графі 7 таблиць 1, 2 та 3 додатку 1 до податкової декларації з податку на додану вартість зазначається дата отримання розрахунку коригування продавцем.
   
   Датою отримання розрахунку коригування покупцем вважається дата реєстрації такого розрахунку в ЄРПН.
   
   Аналогічна позиція викладена у листі Державної фіскальної служби України від 24.09.2015 р. N 20289/6/99-99-19-03-02-15 та у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" на сайті Державної фіскальної служби України.
   
   Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям