Отключить рекламу
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О рассмотрении обращения

О рассмотрении обращения   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 18.04.2016 р. № 4013/Ш/99-99-17-02-03-14
   
   Про розгляд звернення

   
    Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула Ваше звернення від __________ (вх. ДФС № _____від ________), та повідомляє таке.
   
   Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна, визначено ст. 173 Кодексу, відповідно до п. 173.2 якої дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
   
   Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 Кодексу (5 відсотків).
   
   Для цілей ст. 173 Кодексу під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об'єкти рухомого майна, крім їх успадкування та дарування.
   
   Одночасно слід зауважити, що п. 164.1 ст. 164 Кодексу визначено, що базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід з урахуванням особливостей, визначених розділом ІV Кодексу. Загальний оподатковуваний дохід – це будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
   
   Відповідно до статті 162 Кодексу платником податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, та фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
   
   Враховуючи викладене, обов’язок щодо сплати податку виникає у платника при отриманні (нарахуванні) доходу у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах.
   
   Якщо фізична особа має намір дарування майна (рухомого та/або нерухомого), дохід у такої особи не виникає, і у разі дарування майна у розумінні розділу ІV Кодексу така особа не є платником податку на доходи фізичних осіб.
   
   
   
   Голова
Р.М. Насіров

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления