Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О резерве сомнительных долгов

О резерве сомнительных долгов   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 03.03.2016 р. № 703/10/08-01-12-04-11

   
   Головне управління ДФС у Запорізькій області розглянуло лист «» щодо резерву сумнівних боргів та повідомляє наступне.
   
   Органи Державної фіскальної служби України здійснюють свою діяльність в межах функцій, визначених статтею 19 1 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), зокрема надають консультації відповідно до Кодексу, законодавства з питань сплати єдиного внеску та інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування й іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
   
   За зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом (п. 52.1 ст. 52 Кодексу).
   
   Крім того, повідомляємо, що згідно п. 52.3 ст. 52 Кодексу за вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі. При цьому, в усній формі консультації надаються контролюючими органами, тобто Державними податковими інспекціями за місцем реєстрації платника податку; у письмовій або електронній формі – зокрема, контролюючими органами в областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
   
   Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу, починаючи з 01.01.2015, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу.
   
   Так, різниці, що виникають при формуванні резервів сумнівних боргів визначено у п. 139.2 ст.139 Кодексу.ї
   
   Згідно п. 139.2.1 ст.139 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується:
   
   - на суму витрат на формування резерву сумнівних боргів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
   
   - на суму витрат від списання дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, визначеним підпунктом 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу, понад суму резерву сумнівних боргів.
   
   При цьому, відповідно до пп. 139.2.2. ст. 139 Кодексу фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму коригування (зменшення) резерву сумнівних боргів, на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
   
   Звертаємо увагу, що в п. 139.3 ст. 139 Кодексу, на який є посилання у листі, визначено різниці, які виникають при формуванні резервів банків та небанківських фінансових установ.
   
   Отже, з метою визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток фінансовий результат до оподаткування, розрахований відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів, зменшується тільки на суму коригування (зменшення) резерву сумнівних боргів.
   
   Щодо порядку обліку дебіторської заборгованості та створення резервів сумнівних боргів у бухгалтерському обліку підприємства повідомляємо, що відповідно до п.2 ст.6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV (далі – Закон №996-XIV), регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (Міністерством фінансів України), який затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
   
   
   
   Перший заступник начальника
О.П. Фоменко

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления