Отключить рекламу
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О розничной торговле табачными изделиями

О розничной торговле табачными изделиями   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВП
   
   ЛИСТ
   
   від 24.05.2016 р. № 11586/10/28-10-01-03-11
   
   Про надання роз’яснення

   
   
   
   Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист від «…» та в межах своїх повноважень повідомляє.
   
   Згідно зі ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
   
   Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством.
   
   Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.
   
   Відповідно до ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»: за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
   
   До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.
   
   Також, відповідно до п. 25 розділу «Порядок оформлення і видачі ліцензій на роздрібну торгівлю» Постанови КМУ від 13.05.1996 р. №493 «Про тимчасовий порядок видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами» форма ліцензії затверджується Мінекономрозвитку. Бланки ліцензій виготовляються друкарським способом, повинні мати номер і бути захищені від підробки та несанкціонованого тиражування.
   
   У ліцензії зазначається:
   
   на лицьовому боці:
   
   найменування органу, що її видав;
   
   вид товарів (алкогольні напої чи тютюнові вироби), на право реалізації яких видано ліцензію;
   
   для юридичних осіб - найменування та місцезнаходження, номер телефону, факс (за їх наявності);
   
   для фізичних осіб - прізвище, ім'я та по батькові, паспортні дані (серія, номер, ким і коли виданий, місце проживання), номер телефону (за його наявності);
   
   ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності;
   
   місце торгівлі;
   
   адреси відокремлених від роздрібної мережі місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
   
   реєстраційний номер ліцензії, дата реєстрації;
   
   термін дії;
   
   дата видачі ліцензії;
   
   посада, прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, яка підписала ліцензію;
   
   на зворотному боці:
   
   відмітки про поточне (щоквартальне) внесення плати за ліцензію;
   
   відмітка про реєстрацію ліцензії в державній податковій інспекції, а в сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності.
   
   Таким чином, виходячи з вищевикладеного, суб’єкт господарювання, якій здійснює роздрібну торгівлю тютюновими виробами повинен мати відповідну Ліцензію на право здійснення такої господарської діяльності.
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления