Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О субъектах хозяйствования, которые осуществляют реализацию топлива

О субъектах хозяйствования, которые осуществляют реализацию топлива   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 16.02.2016 р. № 5330/7/99-99-21-05-17
   
   Щодо суб'єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального

   
   
   
   Головні управління ДФС в областях, м. Києві, Міжрегіональне головне управління ДФС — Центральний офіс з обслуговування великих платників
   
   
   Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі — Закон № 909) з 01.03.2016 року передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов'язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.
   
   Відповідно до п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб — підприємців до початку здійснення реалізації пального.
   
   Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.
   
   Крім цього, особа, що здійснює реалізацію пального повинна не пізніше 20 березня 2016 року подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального.
   
   З метою визначення кола потенційних платників акцизного податку з реалізації пального, Державна фіскальна служба України направляє перелік суб'єктів господарювання, які у січні-лютому 2016 року здійснювали реалізацію пального по кодам УКТЗЕД, зазначеними у п.п. 213.3.4 п. 213.3 ст. 213 Кодексу та просить опрацювати з такими суб'єктами питання щодо подання заяв про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального та актів інвентаризації залишків пального.
   
   Звертаємо увагу, що відповідно до п. 117.3 ст. 117 Кодексу здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку у встановленому порядку, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.
   
   Крім того, ДФС просить провести роз'яснювальну роботу з платниками акцизного податку з реалізації пального з урахуванням переліку проектів нормативно-правових актів щодо впровадження та функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального, розміщених на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика», які на даний час проходять процедуру реєстрації та затвердження у відповідних органах, зокрема:
   
   — проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального»;
   
   — проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального. Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального»;
   
   — проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та порядку його заповнення та подання».
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления