Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О том не будет ли операция по использованию средств, поступивших на спецсчет от поставок продукции животноводства в производстве продукции растениеводства, считаться нецелевым использованием средств

О том не будет ли операция по использованию средств, поступивших на спецсчет от поставок продукции животноводства в производстве продукции растениеводства, считаться нецелевым использованием средств   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
    від 26.04.2016 р. № 937/10/17-00-12-01-07

   
   
   Головне управління ДФС у Рівненській області на звернення щодо того чи не буде операція, по використанню коштів, що надійшли на спецрахунок від постачання продукції тваринництва у виробництві продукції рослинництва вважатись нецільовим використанням коштів, та у відповідності до положень статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі ПКУ) повідомляє наступне.
   
   Відповідно до пункту 209.2 статті 209 Кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, починаючи з 1 січня 2016 року, позитивна різниця між сумою податкових зобов'язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду (починаючи з січня 2016 року), визначена:
   
   а) за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва) підлягає перерахуванню:
   
   до державного бюджету - у розмірі 50 відсотків;
   
   на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб'єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 50 відсотків;
   
   б) за операціями із зерновими і технічними культурами підлягає перерахуванню:
   
   до державного бюджету - у розмірі 85 відсотків;
   
   на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб'єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 15 відсотків;
   
   в) за операціями з продукцією тваринництва підлягає перерахуванню:
   
   до державного бюджету - у розмірі 20 відсотків;
   
   на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб'єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 80 відсотків.
   
   Перерахування коштів з електронних рахунків сільськогосподарських товаровиробників здійснюється в порядку, встановленому підпунктом 209.2.2 пункту 209.2 статті 209 Кодексу.
   
   Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
   
   Відповідно до пункту 4 «Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів» (із змінами і доповненнями) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 11, сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету і використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до п. 209.2 ст. 209 ПКУ.
   
   У разі нецільового використання суми податку на додану вартість сільськогосподарське підприємство несе відповідальність згідно із законодавством.
   
   Для сільськогосподарських товаровиробників виробничими цілями вважаються витрати, що безпосередньо пов’язані з веденням діяльності у сфері сільського господарства. До такої діяльності відповідно до підпункту 209.15.2 пункту 209.15 статті 209 Кодексу належать:
   
   виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритих або закритих ґрунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та водоростей, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
   
   виробництво продукції тваринництва, а саме свійських сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших наземних ссавців, безхребетних та комах, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
   
   надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).
   
   Сільськогосподарське підприємство – суб'єкт спеціального режиму оподаткування має право перераховувати кошти зі спеціального рахунку на погашення вартості придбаних виробничих факторів будь-якого виду, перелічених у підпункті 209.15.1 пункту 209.15 статті 209 ПКУ.
   
   Відповідно до пункту 30.8 статті 30 ПКУ, контролюючі органи здійснюють контроль за правильністю надання та обліку податкових пільг, а також їх цільовим використанням, за наявності законодавчого визначення напрямів використання (щодо умовних податкових пільг) та своєчасним поверненням коштів, не сплачених до бюджету внаслідок надання пільги, у разі її надання на поворотній основі. Податкові пільги, використані не за призначенням чи несвоєчасно повернуті, повертаються до відповідного бюджету з нарахуванням пені в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України.
   
    Таким чином, суми податку на додану вартість акумульовані на спеціальному рахунку сільськогосподарського підприємства використовуються таким платником на витрати, що безпосередньо пов’язані з веденням діяльності у сфері сільського господарства. Відповідно кошти, що надійшли на спецрахунок від постачання продукції тваринництва можуть бути використані сільськогосподарським підприємством у виробництві продукції рослинництва.
   

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления