Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • О включении основной суммы возвратной финансовой помощи, предоставленной налогоплательщиком в другим лицам в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход плательщика налога

О включении основной суммы возвратной финансовой помощи, предоставленной налогоплательщиком в другим лицам в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход плательщика налога   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ
   
   ЛИСТ
   
   від 08.04.2016 р. № 2917/C/26-15-13-04-14

   
   
   Головне управління ДФС у м. Києві в межах своєї компетенції і згідно з нормами чинного податкового законодавства розглянуло Ваш лист від ___ та повідомляє.
   
   Відповідно до пп. 14.1.54 ст.14 Податкового кодексу від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ), дохід з джерелом їх походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.
   
   Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ.
   
   Відповідно до пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 ПКУ платниками податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
   
   Разом з тим, відповідно до п. 163.1 ст. 163 об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання) та іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
   
   Водночас, ст. 164 ПКУ визначено, що базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених розділом IV ПКУ.
   
   Зокрема, п. 164.1 ст. 164 ПКУ визначено, що загальний оподатковуваний дохід це будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду .
   
   Також, відповідно до пп. 164.1.1 п. 164.1 ст. 164 ПКУ загальний оподатковуваний дохід складається з доходів, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), доходів, які оподатковуються у складі загального річного оподатковуваного доходу, та доходів, які оподатковуються за іншими правилами, визначеними цим ПКУ.
   
   Перелік доходів, що включаються до загального оподатковуваного доходу визначено п. 164.2 ст. 164 ПКУ
   
   Водночас, доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу визначені ст.165 ПКУ.
   
   Так, відповідно до пп. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
   
   При цьому, відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 ПКУ поворотна фінансова допомога це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
   
   Крім цього, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі - Закон № 71) продовжено сплату військового збору до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи збройних сил України (п. 161 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ) та розширено перелік доходів, які оподатковуються військовим збором.
   
   Зокрема, відповідно до змін внесених Законом № 71 до підпункту 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ об’єктом оподаткування військовим збором є доходи визначені статтею 163 ПКУ.
   
   Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ (пп. 1.3 п. 161 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ).
   
   Разом з тим, відповідно до пп. 1.7 п. 161 підрозділ 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 ПКУ.
   
   Одночасно, слід зазначити, що п. 179.2 ст. 179 ПКУ, зокрема, визначено, що обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.
   
   Водночас, слід зауважити, що питання щодо врахування доходів, для отримання субсидій не відноситься до компетенції органів ДФС.
   
   Отже, з даного питання рекомендуємо звернутися до Міністерства соціальної політики України.
   
   
   
   З повагою
   
   Заступник начальника
В.С. Варгіч

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления