Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О заполнении налоговой накладной по поставке новогодних кондитерских наборов, имеющих в своем составе долю изделий иностранного происхождения

О заполнении налоговой накладной по поставке новогодних кондитерских наборов, имеющих в своем составе долю изделий иностранного происхождения   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 03.02.2016 р. № 2207/6/99-99-19-03-02-15
   
   Про надання інформації

   
   Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо заповнення податкової накладної з постачання новорічних кондитерських наборів, які мають у своєму складі частку виробів іноземного походження, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
   
   Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПКУ платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
   
   Одним із обов'язкових реквізитів, який зазначається в податковій накладній при постачанні підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, є код товару згідно з УКТ ЗЕД.
   
   Класифікація товарів за УКТ ЗЕД здійснюється за правилами, затвердженими Законом України від 19 вересня 2013 року N 584-VII "Про Митний тариф України".
   
   Статтею 36 глави 6 Митного кодексу України (далі - МКУ) визначено, що країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених МКУ.
   
   Згідно зі статтею 40 глави 6 МКУ у разі, якщо у виробництві товару беруть участь дві або більше країн, країною походження товару вважається країна, в якій були здійснені останні операції з переробки, достатні для того, щоб товар отримав основні характерні риси повністю виготовленого товару, що відповідають критеріям достатньої переробки згідно з положеннями цієї статті.
   
   Форма та Порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 N 957, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 13.10.2014 за N 1235/26012.
   
   Таким чином, у податковій накладній, складеній у разі постачання новорічного подарунку, який має у своєму складі кондитерські вироби як вітчизняного, так і іноземного походження, відображаються показники щодо обсягів постачання такого подарунку. При цьому у графі 3 "Номенклатура товарів/послуг продавця" такої податкової накладної зазначається "новорічний подарунок", та у графі 4 "Код товару згідно з УКТ ЗЕД" вказується код УКТ ЗЕД, за тими товарними позиціями, які включені до складу подарунку та які ввезені на митну територію України.
   
   Слід зазначити, що у разі якщо з імпортованих товарів вироблені інші види продукції або такі товари піддані достатній обробці/переробці на митній території України, то вироблені, оброблені/перероблені товари вважаються товарами українського походження, а тому при їх постачанні код УКТ ЗЕД в податковій накладній не зазначається.
   
   Крім цього, повідомляємо, що відповідно статті 2 Закону України від 30 листопада 2000 року N 2117-III "Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків" (далі - Закон N 2117) звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій.
   
   Відповідно до статті 4 Закону N 2117 дитячий святковий подарунок - набір товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8 відсотків прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.
   
    
   
   Голова
Р. М. Насіров

   
    
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления