Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об изменении основного места учета

Об изменении основного места учета   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВП
   
   ЛИСТ
   
   від 16.03.2016 р. № 5598/10/28-10-06-11
   
   Щодо зміни основного місця обліку

   
   Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист щодо зміни основного місця обліку та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
   
   Якщо відповідно до критеріїв, визначених підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 розділу I, та згідно з пунктом 64.7 статті 64 глави 6 розділу II Податкового кодексу України в установленому порядку платника податків включено/не включено до Реєстру великих платників податків на наступний рік, внаслідок чого змінюється основне місце обліку платника податків, контролюючі органи здійснюють переведення такого платника податків до/з контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, з урахуванням особливостей визначених п. 10.22 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. N 1588, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 31.08.2015 р. N 747 "Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 17.09.2015 р. за N 1114/27559 (далі - Порядок N 1588).
   
   Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Кодексу з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
   
   Взяття на облік за неосновним місцем обліку платників податків здійснюється згідно з нормами Розділу VII Порядку N 1588.
   
   Якщо відповідно до законодавства у платника податків, окрім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі (п. 7.1 розд. VII Порядку N 1588).
   
   Згідно Реєстру великих платників податків на 2016 рік (сформованим та затвердженим наказом ДФС України від 08.09.2015 р. N 681) ДП з 01.01.2016 р. обліковується за новим місцем обліку - в Міжрегіональному головному управлінні ДФС - Центральному офісі з ОВП.
   
   Відповідно до пункту 17 статті 64 розділу III "Місцеві бюджети" Бюджетного кодексу України, 10 % податку на прибуток підприємств включаються до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
   
   Після відкриття Державною казначейською службою України на рівні головних управлінь Державної казначейської служби України бюджетних рахунків для зарахування податку на прибуток від великих платників податків з ознакою "99" сплата цього податку платниками, які знаходяться на податковому обліку в Міжрегіональному головному управлінні ДФС - Центральному офісі з обслуговування великих платників, спеціалізованих державних податкових інспекціях по роботі з великими платниками (далі - ЦО та СДПІ відповідно) та місце обліку яких відмінне від місця реєстрації, повинна здійснюватися на такі рахунки.
   
   Датою початку здійснення операцій на рахунках для зарахування до бюджетів податку на прибуток підприємств, сплаченого великими платниками податків, визначено 01 березня 2016 року.
   
   Реквізити рахунків для сплати податку на прибуток підприємств великими платниками податків наведені у переліку за посиланням http://officevp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/!РАХУНКИ ОБЛАСТЕЙ.
   
   Починаючи з 01.01.2016 р. облік надходжень платежів до Державного бюджету, а також єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування здійснюється на казначейські рахунки відкриті для Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з ОВП. Подання звітності щодо податку на додану вартість та сплата податку відбувається за новим місцем обліку з дати переходу до нового місця обліку.
   
   Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) до бюджету передбачено статтею 168 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), відповідно до якої податок, утриманий із доходів платників податків, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України від 8 липня 2010 року N 2456-VІ із змінами та доповненнями (далі - БКУ).
   
   Пунктом 2 статті 64 БКУ визначено, що ПДФО, який сплачується перераховується податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачується фізичній особі.
   
   Отже, ПДФО перераховується юридичною особою до бюджету за своїм місцезнаходженням на казначейські рахунки відкриті для Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з ОВП.
   
   Перелік діючих рахунків для сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) та єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування розміщено на суб-сайті Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з ОВП http://officevp.sfs.gov.ua/ у банері "Бюджетні рахунки".

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления