Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • Об обложении ЕСВ

Об обложении ЕСВ   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 14.03.2016 р. за № 40/14з/17-00-13-04

   
   
   Головне управління Державної фіскальної служби у Рівненській області, розглянувши Ваш лист повідомляє.
   
   З 01 січня 2016 року набув чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464) та з 01.01.2016 встановлено єдиний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) на рівні 22 відс. для всіх платників єдиного внеску, у т.ч. для тих, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску (частина п'ята статті 8 Закону № 2464).
   
   Частиною 1 статті 10 Закону № 2464 визначено коло платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, та передбачено одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
   
   Відповідно до пункту 1 частини першої статті 10 Закону № 2464 з 01січня 2016 платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є:
   
   - члени фермерського господарства, особистого селянського господарства (одночасно на пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття, страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності);
   
   - особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними пунктом 1 частини першої статті 4, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4 та 5 частини першої статті 4 нього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
   
   Згідно із внесеними змінами, з 01 січня 2016 фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, виключені із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску (абзац другий частини першої статті 10 Закону № 2464 виключено).
   
   Договори про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Договір), які укладені з фізичними особами-підприємцями, в тому числі з тими, які обрали спрощену систему оподаткування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, строк дії яких закінчується у 2016 році, достроково розриваються органами доходів і зборів в односторонньому порядку. Дострокове розірвання Договору у зазначеному випадку не є підставою вважати Договір таким, умови якого не виконано. У подальшому такі особи, у разі бажання, матимуть право на укладення Договору, якщо будуть належати до кола платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.
   
   З 01 січня 2016 року за заявами про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, поданими фізичними особами – підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, Договори не укладаються.
   
   Відповідно до роз’яснень ДФС України від 17.02.2016 року за № 5556/7/99-99-17-03-01-17 фізичні особи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, з якими розірвано Договори, продовжують сплачувати єдиний внесок на рахунки, що були передбачені такими Договорами.
   
   З огляду на вищевикладене:
   
   1. Договори, які укладені з фізичними особами-підприємцями, в тому числі з тими, які обрали спрощену систему оподаткування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, строк дії яких закінчується у 2016 році, достроково розриваються органами доходів і зборів в односторонньому порядку;
   
   2. З 01.01.2016 встановлено єдиний розмір єдиного внеску у розмірі 22 відс.;
   
   3. Фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, з якими розірвано Договори, продовжують сплачувати єдиний внесок на рахунки, що були передбачені такими Договорами;
   
   4. З 01 січня 2016 року Договори про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування з фізичними особами - підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, не укладаються.
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления