Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об обложении налогом на добавленную стоимость

Об обложении налогом на добавленную стоимость   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВП
   
   ЛИСТ
   
   від 16.02.2016 р. № 3271/10/28-10-06-11
   
   Щодо оподаткування податком на додану вартість

   
   Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист «…» щодо оподаткування податком на додану вартість та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
   
   Пунктом 83 Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності 01.01.2016, із підр. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) виключено, зокрема, п. 15 прим.2, відповідно до якого тимчасово до 31.12.2017 включно від оподаткування податком на додану вартість (далі – ПДВ) звільнялись операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств – виробників, а також операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених в абзаці першому п. 15 прим.2. підр. 2 розд. ХХ ПКУ.
   
   Починаючи з 01.01.2016 операції з постачання зернових та технічних культур на митній території України оподатковуються ПДВ за ставкою 20 відсотків.
   
   Придбані (виготовлені) до 1 липня товари (послуги), необоротні активи, за якими були нараховані податкові зобов'язання або не відображався податковий кредит, починають використовуватися в оподатковуваних операціях у рамках господарської діяльності після цієї дати. Тобто міняється напрям їх використання.
   
   У цьому випадку платник ПДВ має право включити суми вхідного ПДВ до податкового кредиту, виходячи з бази оподаткування, установленої п. 189.1 ПК (п. 36 підрозд. 2 розд. ХХ ПК).
   
   Право на податковий кредит виникає на дату початку фактичного використання товарів (послуг), необоротних активів в оподатковуваних операціях у рамках господарської діяльності. Підставою для відображення податкового кредиту є бухгалтерська довідка.
   
   Суми відновленого податкового кредиту відображаються в декларації того звітного періоду, у якому змінився напрям використання товарів (послуг), необоротних активів.
   
   Якщо товари (послуги), необоротні активи придбані після 1 липня 2015 року для використання в неоподатковуваних операціях та/або в негосподарській діяльності, а пізніше будуть використані в оподатковуваних операціях у рамках госпдіяльності, то в цьому випадку платник ПДВ зможе зменшити суму нарахованих податкових зобов'язань шляхом оформлення розрахунку коригування (далі – РК) до ПН, на підставі якого раніше були нараховані податкові зобов'язання (згідно з п. 198.5 ПК). Такий РК підлягає реєстрації в ЄРПН (реєструє той, хто оформив РК).
   
   
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления