Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об обложении налогом на добавленную стоимость операции по продаже имущества, право собственности на которое Банк приобрел в результате обращения взыскания на предмет залога (ипотеки)

Об обложении налогом на добавленную стоимость операции по продаже имущества, право собственности на которое Банк приобрел в результате обращения взыскания на предмет залога (ипотеки)   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ
   
   ЛИСТ
   
   від 20.04.2016 р. № 9298/10/26-15-14-06-01-26

   
   
   Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло Ваш лист від __.__.2016 № ___ (вх. від __.__.2016 № _____/__) щодо оподаткування податком на додану вартість операції продажу майна, право власності на яке Банк набув внаслідок звернення стягнення на предмет застави (іпотеки), і в межах компетенції, повідомляє.
   
   Законом України від 24 грудня 2015 № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» доповнено статтю 189 розділу V Податкового кодексу України (далі – Кодекс) пунктом 189.15, згідно з яким встановлюються спеціальні правила визначення бази оподаткування для операцій з постачання (продажу, відчуження іншим способом) банками та іншими фінансовими установами майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно.
   
   Для таких операцій базою оподаткування є позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання такого майна.
   
   Ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність. У разі придбання такого майна у платника податку ціна придбання визначається з урахуванням податку на додану вартість.
   
   Якщо за таким майном суми податку були включені до складу податкового кредиту банком, іншою фінансовою установою, застосовуються положення пункту 198.5 статті 198 розділу V Кодексу.
   
   Крім того, внесено доповнення до пункту 197.12 статті 197 розділу V Кодексу, згідно з якими звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з постачання майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно. Звільнення від оподаткування стосується тієї частини вартості майна, за якою воно було набуте у власність в рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту (позики).
   
   Окремий порядок формування податкового кредиту для банківських установ, встановлений абзацом восьмим пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, скасовано. З 1 січня 2016 року формування податкового кредиту банківськими установами при отриманні права власності на заставне майно здійснюється у загальновстановленому порядку.
   
   Зазначаємо, що, відповідно до абзацу першого пункту 44.1 статті 44 розділу ІІ Кодексу, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
   
   Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 розділу ІІ Кодексу.
   
   Враховуючи вищезазначене, операції під час продажу майна, набутого Банком у власність, внаслідок звернення стягнення на таке майно та яке, в результаті здійснення фінансово-господарської діяльності Банку, змінювало своє призначення, оподатковуються згідно пункту 189 статті 189 Кодексу.
   
   Положення пункту 189 статті 189 розділу V Кодексу застосовуються під час продажу заставного майна, право власності на яке Банк набув до 2016 року.
   
   Слід зазначити, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
   
   
   
   Заступник начальника
З.В. Лагутіна

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления