Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об обложении налогом на добавленную стоимость полученной арендатором от арендатора компенсации налога на недвижимое имущество

Об обложении налогом на добавленную стоимость полученной арендатором от арендатора компенсации налога на недвижимое имущество   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 27.04.2016 р. № 9531/6/99-99-15-03-02-15
   
   Про розгляд листа

   
   
   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо оподаткування податком на додану вартість отриманої орендатором від орендаря компенсації податку на нерухоме майно і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
   
   Пунктом 185.1 статті 185 Кодексу встановлено, що об'єктом оподаткування є, зокрема, операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.
   
   Постачання послуг – це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).
   
   Водночас згідно з підпунктом „а” пункту 198.1 статті 198 Кодексу до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
   
   Відповідно до пункту 198.3 статті 198 Кодексу податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.
   
   Враховуючи вказані положення Кодексу, сплата орендодавцем податку на нерухоме майно та отримання компенсації від орендаря за понесені витрати зі сплати податку на нерухоме майно не може розцінюватись як операція з постачання послуг для цілей оподаткування податком на додану вартість.
   
   Таким чином, кошти, які надійшли орендодавцю у вигляді компенсації витрат зі сплати податку на нерухоме майно, до бази оподаткування не включаються та податком на додану вартість не оподатковуються. Податкова накладна у цьому випадку не складається, зазначена операція у податковій звітності з ПДВ не відображається.
   
   
   
   Голова
Р.М. Насіров

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления