Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
  • Об обложении НДС операций по поставке налогоплательщиком объектов жилищного фонда (квартир), имущественные права на которые были приобретены налогоплательщиком у застройщика

Об обложении НДС операций по поставке налогоплательщиком объектов жилищного фонда (квартир), имущественные права на которые были приобретены налогоплательщиком у застройщика   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 19.07.2016 р. № 15532/6/99-99-15-03-02-15
   
   Про розгляд листа

   
   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання платником податку об’єктів житлового фонду (квартир), майнові права на які були придбані платником податку у забудовника, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
   
   Відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання житла (об'єктів житлового фонду), крім їх першого постачання, якщо інше не передбачено цим підпунктом.
   
   У цьому підпункті перше постачання житла (об'єкта житлового фонду) означає:
   
   а) першу передачу готового новозбудованого житла (об'єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;
   
   б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцю, який є особою, іншою, ніж власник такого об'єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв'язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.
   
   Як зазначено у листі, підприємство уклало договір купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно (квартири) (далі – об’єкт інвестування) в житловому будинку, будівництво якого не завершене, з продавцем, який є забудовником об'єкта житлового фонду.
   
   Майнові права на об’єкт інвестування є правом на одержання у власність об’єкта інвестування в майбутньому (після прийняття об’єкта інвестування в експлуатацію).
   
   Після прийняття об’єкта інвестування в експлуатацію продавець зобов’язується передати підприємству – покупцю готовий об’єкт інвестування за відповідним актом приймання-передачі.
   
   Майнові права підприємства – покупця після прийняття об’єкта інвестування в експлуатацію реалізуються шляхом набуття права власності на об’єкт інвестування, оформлення та реєстрації платником податків – покупцем відповідних правовстановлюючих документів на цей об’єкт.
   
   Отже, у цьому випадку операція з реалізації майнових прав на нерухоме майно (квартири) для продавця (забудовника об'єкта житлового фонду) для цілей оподаткування ПДВ є операцією з першого постачання житла (об'єкта житлового фонду), яка оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
   
   Операції з подальшого постачання готового новозбудованого житла третім особам звільняються від оподаткування ПДВ згідно з підпунктом 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Кодексу.
   
   
   
   Голова
Р.М. Насіров

   
   
   
   
   
   

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют