Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • Об определении дохода от реализации товаров на экспорт при существовании частичной предоплаты на дату реализации экспортных товаров

Об определении дохода от реализации товаров на экспорт при существовании частичной предоплаты на дату реализации экспортных товаров   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 29.02.2016 р. № 441/10/15-32-12-01-16

   
   
   Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит щодо визначення доходу від реалізації товарів на експорт при існуванні часткової передплати на дату реалізації експортних товарів і повідомляє наступне.
   
   Виходячи з суті запитання, йдеться про звичайну поставку товарів на експорт з однією особливістю – існування передплати на дату реалізації експортних товарів, отриманої в грошовому еквіваленті у валюті договору (дол.США).
   
   Порядок визначення доходу від вказаної операції в цілях оподаткування податком на прибуток визначено у розділі III Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – Кодекс), зі змінами та доповненнями. Так, згідно п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Кодексу розрахунок об'єкта оподаткування податком на прибуток проводиться на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування, відповідно до положень розділу III Кодексу.
   
   Оскільки для розглянутої вище операції податкові різниці Кодексом не передбачені (за умови, що вона не є контрольованою відповідно до ст. 39 Кодексу), то коригування фінансового результату в цій частині не здійснюються.
   
   Отже, правильне визначення фінансового результату до оподаткування залежить від коректного відображення підприємством в бухгалтерському обліку експортної операції на різних етапах її здійснення.
   
   
   
    Заступник начальника
А.Б.Бондаренко

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления