Отключить рекламу
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об определении хозяйственной операции контролируемой 2015 года

Об определении хозяйственной операции контролируемой 2015 года   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 12.03.2016 р. № 793/10/08-01-14-04-10

   
   
   Головне управління Державної фіскальної служби України у Запорізькій області розглянула лист від (....) щодо визначення господарської операції контрольованою за 2015 рік і повідомляє.
   
   Визначення господарської операції контрольованою за 2015 рік
   
   Як зазначено у листі, річний обсяг доходу за 2015 рік – 35,59 млн.грн., обсяг операцій з нерезидентом протягом 2015 року – 14,058 млн.грн., країна нерезидента – Великобританія.
   
   З урахуванням змін до ст.39 Податкового кодексу України, внесених Законом України N 609-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення", для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є (пп. 39.2.1.1 пп.39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу):
   
   а) господарські операції, що впливають на об'єкт оподаткування сторін (сторони) таких операцій, що здійснюються платниками податків з пов'язаними особами - нерезидентами;
   
   б) зовнішньоекономічні господарські операції з продажу товарів через комісіонерів - нерезидентів.
   
   Для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими є господарські операції, що впливають на об'єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), що включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України (пп. 39.2.1.2 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу).
   
   Вказані господарські операції визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:
   
   річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
   
   обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
   
   Таким чином, якщо річний дохід платника податків від будь-якої діяльності не перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків), такі операції не є контрольованими.
   
   
   Начальник
О.А.Кавилін

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления