Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об определении кода водного объекта

Об определении кода водного объекта   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 27.01.2016 р. № 2604/7/99-99-15-04-02-17
   
   Про позначення коду водного об’єкта

   
   
Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві,
   Міжрегіональному головному управлінню ДФС - Центральному офісу з обслуговування великих платників

   
   Державна фіскальна служба України, керуючись підпунктами 6 - 7 пункту 5 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 р. N 236, надає методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів додатка 5 (Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води, далі - Розрахунок) до Податкової декларації з рентної плати, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р. N 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 р. за N 1051/27496 (далі - Декларація).
   
   Розрахунок заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі), та використовують воду для потреб рибництва (далі - платник).
   
   У р. 4 Розрахунку платники, які є первинними водокористувачами, зазначають інформацію щодо отриманого у визначеному законодавством порядку дозволу на спеціальне водокористування (далі - Дозвіл), зокрема, дата видачі та термін дії.
   
   Платники, які не належать до категорії первинних водокористувачів, р. 4 Розрахунку не заповнюють.
   
   Для кожного типу водного об’єкта відповідно до додатка 16 до Декларації складається окремий Розрахунок.
   
   При заповненні р. 6 Розрахунку платники використовують довідкову інформацію відповідно до додатка 16 до Декларації - Кодифікацію водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води, згідно з розділом IХ Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
   
   Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води із підземних водних об’єктів, у тому числі джерел (п. 2 частини другої ст. 3 Водного кодексу України, у розумінні місць природного або штучного виходу підземних вод на денну поверхню), що згідно із законодавством віднесено до водних об’єктів загальнодержавного значення (далі - підземні водні об’єкти загальнодержавного значення), а також провадять або не провадять господарську діяльність із транспортування та/або постачання обсягів таких вод з підземних водних об’єктів загальнодержавного значення споживачам, у р. 6 Розрахунку зазначають код "1.1.1".
   
   Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води із поверхневих водних об’єктів, що згідно із законодавством віднесено до водних об’єктів загальнодержавного значення (далі - поверхневі водні об’єкти загальнодержавного значення), а також провадять або не провадять господарську діяльність з транспортування та/або постачання обсягів таких вод з поверхневих водних об’єктів загальнодержавного значення споживачам, у р. 6 Розрахунку зазначають код "1.3.1".
   
   Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води як із поверхневих так і підземних водних об’єктів, що згідно із законодавством віднесено до водних об’єктів загальнодержавного значення (далі - змішані джерела водопостачання загальнодержавного значення), а також провадять або не провадять господарську діяльність з транспортування та/або постачання обсягів таких вод із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення споживачам, керуючись п. 255.10 ст. 255 Кодексу, складають два окремих Розрахунка (за джерелами походження обсягів води) із зазначенням у р. 6 кодів:
   
   "1.1.1" - у частині обсягів води, що видобута із підземних водних об’єктів загальнодержавного значення або обсягів, що визначаються як частка підземних вод у загальному обсязі спожитих вод із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, де частка підземних вод визначається у технічній документації первинного водокористувача;
   
   "1.3.1" - у частині обсягів води, що видобута із поверхневих водних об’єктів загальнодержавного значення або обсягів, що визначаються як частка поверхневих вод у загальному обсязі спожитих вод із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, де частка підземних вод визначається у технічній документації первинного водокористувача.
   
   Для аналогічного випадку у разі використання платниками водних об’єктів місцевого значення у р. 6 Розрахунку відповідно зазначаються коди "1.2.1" та "1.3.2".
   
   При цьому, платники, які видобувають та/або споживають обсяги води із змішаних джерел водопостачання при обчислені податкових зобов’язань із рентної плати за спеціальне використання води застосовують ставки рентної плати встановлені для джерел, з яких формуюються змішані джерела відповідно до пп. 255.5.1 - 255.5.2 п. 255.5 ст. 255 Кодексу.
   
   Платники, які використовують воду, яка входить виключно до складу напоїв із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, складають два окремих Розрахунки. При цьому у р. 6 Розрахунку зазначають як для обсягів води, що видобута із підземних водних об’єктів так і води, що вилучена із поверхневих водних об’єктів код "2.1.1" та застосовують ставки рентної плати визначені у пп. 255.5.6 п. 255.5 ст. 255 Кодексу. Для аналогічного випадку у разі використання платниками водних об’єктів місцевого значення - використовується код "2.2.1".
   
   Зобов’язуємо довести цей лист до відома підпорядкованих структурних підрозділів та платників рентної плати за спеціальне використання води для використання у роботі.
   
   
   В. о. директора Департаменту
   оподаткування юридичних осіб
О. Лишенко

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления