Отключить рекламу
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об организации работы с физическими лицами - предпринимателями

Об организации работы с физическими лицами - предпринимателями   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   
   від 12.01.2016 р. № 594/7/99-99-17-02-02-17
   
   Про організацію роботи з фізичними особами - підприємцями

   
   
Головним управлінням ДФС в областях та м. Києві,
   Управлінням (відділам) доходів і зборів з фізичних осіб

   
   
   Державна фіскальна служба України у зв’язку з прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року N 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" (далі - Закон) повідомляє.
   
   Підпункт 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), викладено в такій редакції: авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж на четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
   
   Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період фізичною особою - підприємцем не сплачується (пп. 2 п. 35 Закону).
   
   Таким чином, для фізичних осіб - підприємців під час заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у додатку Ф4 "Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою" не виникає обов’язку розрахунку квартальних авансових платежів по податку на доходи фізичних осіб, тобто, платниками податків не заповнюється рядок 6 розділу ІІ додатку Ф4.
   
   Отже, до внесення змін у п. 12 розділу ІV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 р. N 859, рекомендувати платникам податків не здійснювати розрахунок авансових платежів.
   
   Звертаємо увагу, що доходи, отримані самозайнятими особами після 1 січня 2016 року, оподатковуються за ставкою визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу у розмірі 18 відсотків.
   
   Враховуючи вищенаведене, Державна фіскальна служба України зобов’язує зазначені зміни довести до підпорядкованих територіальних органів та платників податків.
   
   
   В.о. директора Департаменту
   доходів і зборів з фізичних осіб
С. О. Назаренко

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления