Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • Об освобождении от уплаты единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование (далее - единый взнос) физических лиц - предпринимателей, которые одновременно являются пенсионерами за выслугу лет

Об освобождении от уплаты единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование (далее - единый взнос) физических лиц - предпринимателей, которые одновременно являются пенсионерами за выслугу лет   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 06.06.2016 р. № 559/С/16-31-13-03-27

   
   Головне управління ДФС у Полтавській області розглянуло Ваше звернення від__________ (вх. ГУ ДФС у Полтавській області № ______________) щодо звільнення від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) фізичних осіб — підприємців, які одночасно є пенсіонерами за вислугу років та в межах компетенції повідомляє наступне.
   
   Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464).
   
   Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
   
   Пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 визначено, що платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та у повному обсязі нараховувати і сплачувати єдиний внесок.
   
   Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 7 Закону № 2464 для платників — фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, базою нарахування єдиного внеску є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
   
   Відповідно до частини 4 статті 4 Закону № 2464 зазначені платники звільняються від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
   
   Таким чином, зазначеною нормою визначено дві умови звільнення платника від сплати єдиного внеску: наявність у особи статусу пенсіонера за віком або інваліда та факт отримання відповідно до закону пенсії або соціальної допомоги. Тобто критерієм звільнення від сплати єдиного внеску разом із фактором отримання пенсії, у тому числі пенсії за віком на пільгових умовах, є наявність у особи, яка обрала спрощену систему оподаткування, статусу пенсіонера за віком, що встановлюється за відповідністю всім умовам, визначеним законом, зокрема досягнення певного віку, після якого вона має право на призначення відповідної пенсії.
   
   Законом України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058) передбачені такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) та пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
   
   Статтею 1 Закону № 1058 встановлено, що пенсіонер — особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім'ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.
   
   Статтею 26 Закону № 1058 визначено умови призначення пенсій за віком.
   
   Відповідно до абзацу 7 частини 2 статті 5 Закону № 1058 виключно цим Законом встановлюються умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат. Від сплати єдиного внеску звільняються фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, що мають статус пенсіонера за віком відповідно до Закону № 1058,
   
   Абзацом 1 статті 1 Закону від 09 квітня 1992 року № 2262-ХII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі — Закон № 2262) передбачено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, за наявністю встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
   
   Враховуючи викладене, фізичні особи — підприємці, яким призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262, не є пенсіонерами за віком і повинні нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.
   
   При цьому, відповідно до наданої Вами Кременчуцькій ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області копії пенсійного посвідчення № _______, Вам призначено пенсію за вислугу років.
   
   
   Заступник начальника
С. В. Садовий

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления